تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021
4

شوخی‌ دردسرساز فردوسی‌پور در برنامه 90

  • ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۱
شوخی‌ دردسرساز فردوسی‌پور در برنامه 90

سخنان عادل فردوسی‌پور، مجری برنامه ورزشی پر طرفدار ۹۰، در مورد رنگ پوست یک بازیکن نیجریه‌ای شاغل در لیگ ایران با واکنش منفی برخی از کاربران شبکه‌های مجازی روبرو شد.

به گزارش دویچه‌وله، عادل فردوسی‌پور، مجری برنامه ورزشی ۹۰ که معمولا در برنامه‌اش به مسائل انسانی و اجتماعی اهمیت فراوان می‌دهد، در برنامه شامگاه دوشنبه (۱۴ فروردین / سوم آوریل) در گفت‌وگو با گادوین منشا، بازیکن نیجریه‌ای تیم پیکان تهران، از او پرسید که آیا از رنگ پوست خود راضی است.

سخنانی که گرچه به صورت طنز بیان شدند اما به وضوح میهمان برنامه ورزشی ۹۰ را در وضعیتی نه چندان خوشایند قرار داد. برخی کاربران شبکه‌های مجازی نیز به سرعت به این اتفاق واکنش نشان دادند.

یک کاربر به اسم “صفا” در توییتر خود در مورد این اتفاق نوشت: «شوخی فردوسی‌پور با گادوین منشا درباره رنگ پوستش نگرفت. منشا فکر کرده بود عادل داره رنگ پوستش رو مسخره می‌کنه.»

کاربر دیگری نیز توییت کرد: «فردوسی‌پور نفهمید حرفش درباره رنگ پوست منشا چقدر نژادپرستانه محسوب میشه و عکس‌العمل منشا هم به احتمال زیاد به همین دلیل بود.»

برخی کاربران نوشته‌اند که این سخنان فردوسی‌پور در کشورهای دیگر می‌توانست منجر به عذرخواهی خود مجری و مسئولان کانال تلویزیونی مربوطه شود.

برنامه‌ای با تاثیرات اجتماعی

با وجود همه انتقادها نمی‌توان از تاثیرگذاری مثبت برنامه ورزشی ۹۰ در مسائل مختلف اجتماعی چشم‌پوشی کرد. مسائلی که این برنامه ورزشی را در مقاطع مختلف زمانی، زیر فشار مخالفان و برخی افراد ذی‌نفوذ سیاسی قرار داده است.

تلاش عادل فردوسی‌پور و برنامه نود برای گرفتن رضایت از اولیای دم و نجات یک محکوم به اعدام از چوبه‌دار‌، توجه به فوتبال زنان و اشاره به محدودیت‌های فرهنگی و اجتماعی، تنها گوشه‌ای از رویکرد متفاوت این برنامه نسبت به جریان غالب بر تلویزیون حکومتی ایران است.

شاید به همین دلیل کاربران فضای مجازی از مجری این برنامه ورزشی که میلیون‌ها بیننده در ایران و دیگر کشورهای جهان دارد، انتظار بیشتری دارند.

برچسب ها

دیدگاه

  1. منم ازاین عمل فردوسی پوراصلاخوشم نیومدوخیلی ناراحت شدم وهمون موقع درجمع خانواده گفتم کارخوبی نکردوبه احتمال خیلی قوی واکنشهایی رادربرخواهدداشت. ایده ام عوض شدنسبت به فردوسی پور