تاریخ : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021
5

تکذیب «مخالفت استاندار فارس با استعفای رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز»

  • ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
تکذیب «مخالفت استاندار فارس با استعفای رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز»

یک منبع در استانداری فارس مخالفت اسماعیل تبادار، استاندار را با استعفای محمدهادی ایمانیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تکذیب کرد و گفت که استاندار تا انتصاب رییس آینده این دانشگاه از آقای ایمانیه خواسته در سمتش باقی بماند.

محمدهادی ایمانیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز صبح امروز مدعی شده بود استاندار فارس با استعفای او مخالفت کرده است.

منبعی که نامش فاش نشده، ساعاتی پس از ادعای آقای ایمانیه به خبرگزاری ایرنا گفت: «آقای دکتر ایمانیه رئیس کنونی این دانشگاه قصد کناره‌گیری داشته‌اند و استاندار فارس اعلام کرده که با هدف پیشگیری از هرگونه خلل در امور، مسئول کنونی تا تعیین فرد جایگزین به کار خود ادامه دهد.»

این مقام استانداری فارس افزود: در خصوص گزینه‌های جایگزین، افرادی پیشنهاد شده‌اند که در دست بررسی است.

ایمانیه چند روز قبل گفته بود که از سمتش استعفا کرده و وزیر بهداشت هم با آن به صورت شفاهی موافقت کرده است. او امروز در این خصوص نیز گفت: «جلسه‌ای بیش از یک ساعت با وزیر داشتم تا با استعفای من موافقت کند و چنین شد اما موضوعی که هست این است که نباید کسی بیاید که باعث پسرفت وضعیت دانشگاه شود.»

آقای ایمانیه افزود: «به درخواست وزیر بهداشت، چهار نفر را برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز پیشنهاد دادم اما فعلا و تا زمان مشخص شدن گزینه‌ای شایسته، در مسئولیت کنونی ماندگار هستم

دکتر ایمانیه از سال ۱۳۸۴ تاکنون رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.

دو روز قبل ۱۰ تشکل دانشجویی در نامه‌ای به سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت از او خواستند تا فردی را به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب کند که همسو با دولت باشد.

چهار سال قبل و با آغاز به کار دور اول دولت حسن روحانی، شماری از فعالان دانشجویی خواهان برکناری او شدند اما دکتر قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت دکتر ایمانیه را ابقا کرد. فعالان دانشجویی خواهان برکناری او و برچیده‌شدن برخوردهای امنیتی در این دانشگاه بودند. دکتر ایمانیه از چهره‌های نزدیک به محافظه‌کاران است.

فرج‌الله رجبی، نماینده شیراز در مجلس پنجم شهریور امسال گفته بود که در حوزه معاونت دانشجویی و حراست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با دانشجویان «برخوردهای سخت و امنیتی» می‌شود و «خیلی‌ها را دچار مشکل کرده است.»

این نماینده مجلس افزوده بود: «این موضوع را مستقیما با آقای دکتر ایمانیه مطرح کرده‌ایم، بسیاری از دانشجویان این دانشگاه از نوع نگاه امنیتی که به آنان می‌شود گلایه دارند.»

رجبی نگاه امنیتی در دانشگاه را «نقطه ضعف» دانسته و گفته بود: «چندین بار درخواست کردیم که اقدام روشنی در رفع مشکل انجام شود اما نشد.»

برچسب ها