2

آغاز فعالیت کمپین حمایت از شهردار منتخب شیراز

  • ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۴۶
آغاز فعالیت کمپین حمایت از شهردار منتخب شیراز

به دنبال تاخیر وزارت کشور در صدور حکم عبدالحمید معافیان، شهردار منتخب شیراز، کمپینی برای حمایت از او تشکیل شد.

این کمپین که روز سه‌شنبه ۴ مهر تشکیل شده، خطاب به حسن روحانی رئیس‌جمهور اعلام کرده که با توجه به اتمام مهلت قانونی صدور حکم شهردار شهر شیراز توسط وزارت کشور، «تشویش‌ها و دل‌نگرانی‌هایی در میان فعالان سیاسی، جامعه مدنی شیراز و همچنین اعضای شورای شهر فراگیر شده است. »

خبرگزاری فارس دیروز به نقل از منبعی ناشناس گزارش داد «بر اساس روال طبیعی و قانونیِ آغاز به کار شهرداران، برای صدور و ابلاغ حکم شهرداری عبدالحمید معافیان به عنوان شهردار جدید شیراز موانع قانونی وجود دارد که برطرف نشده و درواقع نسبت به هفته گذشته هیچ تغییری در وضعیت وی حاصل نشده و این مسیر هم‌اکنون به بن‌بست رسیده است.» این منبع همچنین از شورای شهر شیراز خواسته که از عبدالحمید معافیان «عبور کنند» و فرد دیگری را به عنوان شهردار پیشنهاد دهند.

این فرد همچنین به طور ضمنی تهدید کرد که اگر نمایندگان استان فارس برای صدور حکم عبدالحمید معافیان به عنوان شهردار شیراز تلاش کنند، ممکن است در دوره‌های آینده از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شوند.

کمپین حمایت از شهردار منتخب شیراز خطاب به روحانی افزوده: «با توجه به سابقه‌ پر افتخار آقای مهندس معافیان در سمت‌های مهم اجرایی و با در نظر گرفتن اوصافی چون پاک‌دستی و شجاعت و همچنین دارا بودن اعتماد فعالان ستاد انتخاباتی شما و شخص جنابتان حکم شهرداری ایشان در اسرع زمان صادر گردد. تا مردم حاصل انتخاب خویش را مشاهده نمایند و خاطری آسوده بیابند.»

بیش از هزار نفر تا صبح امروز به این کمپین که در تلگرام کار خود را آغاز کرده، پیوسته‌اند.


در همین حال ابراهیم صبوری نایب رییس شورای شهر شیراز چند روز قبل از تاخیر در صدور حکم عبدالحمید معافیان شهردار پیشنهادی شیراز انتقاد کرد. آقای صبوری، یکشنبه دوم مهر در جلسه شورای شهر گفت: «بیش از یک ماه از انتخاب جناب آقای مهندس معافیان به عنوان شهردار شیراز می‌گذرد اما متاسفانه با اینکه وزارت کشور می‌بایست طی ۱۰ روز نظر خود را در این مورد اعلام نماید؛ با گذشت بیش از یک ماه هنوز هیچ پاسخی از سوی وزارت کشور اعلام نشده است.»

نایب رئیس شورای شهر شیراز از وزیر کشور خواست تا «هرچه زودتر وضعیت شهر شیراز را تعیین تکلیف نماید.»

او گفت: «این برزخ، به هیچ عنوان به نفع کلانشهر شیراز نیست؛ اگرچه جناب آقای مهندس اسدی با همت تمام تا به امروز شهرداری را مدیریت کرده و پرسنل خدوم شهرداری نیز پرتوان به کار خود ادامه داده اند اما ادامه این شرایط و عدم تعیین تکلیف شهرداری شیراز به هیچ عنوان به نفع مردم و شهر شیراز نیست.»

آقای معافیان ۲۸ مرداد امسال با رای هر ۱۳ عضو شورای شهر به عنوان شهردار شیراز معرفی شد.


عبدالحمید معافیان کیست؟

معافیان متولد ۱۳۳۶ در شیراز و دارای لیسانس مکانیک است. او از سال ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۲ مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس بوده و در دولت سیدمحمد خاتمی، رئیس‌جمهور اسبق مشاور و معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور بوده است.

معافیان در نیمه دوم سال ۱۳۸۴ از مشاغل دولتی بازنشسته شد.

رزومه عبدالحمید معافیان 

معافیان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال جاری، رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان فارس بود.

«ایجاد درآمدهای پایدار، جذب سرمایه‌گذاران، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، ایجاد بزرگراه برای کاهش ترافیک، ارتقای توان جذب گردشگر، تحول در حوزه فرهنگی و هنری شهرداری، جلوگیری از زندگی حاشیه‌ای، تغییر در مبلمان شهری، توسعه متوازن شهری و حفظ باغات» از جمله برنامه‌هایی است که معافیان برای اداره شیراز اعلام کرده است.

برچسب ها

دیدگاه