تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021
5

تجمع اعتراضی دستیاران بیهوشی در شیراز

  • ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
تجمع اعتراضی دستیاران بیهوشی در شیراز

شماری از دستیاران بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان که پیش از ظهر امروز مقابل دانشکده پزشکی شیراز تجمع کردند، خواهان لغو کاهش تعرفه بیهوشی شدند. این تجمع پس از ساعاتی پایان یافت.

بر اساس تعرفه‌های اعلام‌شده در سال ۹۶ که از سوی هیات وزیران تصویب شده، رشته بیهوشی حدود ۲۵ درصد کاهش تعرفه‌ای داشته است. این موضوع باعث اعتراض متخصصان و دانشجویان این رشته شده است.

در واکنش به این رویداد، متخصصان بیهوشی برخی از بیمارستان‌های شیراز در اقدامی هماهنگ از روز شنبه ۱۱ شهریور از انجام بیهوشی‌ عمل‌های غیر اورژانسی خودداری کردند.

دکتر ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت در خصوص این اقدام متخصصان بیهوشی گفت:‌ «بعید می‌دانم که همکاران‌مان چنین کاری انجام داده باشند و اگر هم مسئله‌ای وجود داشته باشد فکر می‌کنم به زودی حل می‌شود. البته ما خودمان هم تحت فشار هستیم. از طرفی وقتی بیماری بستری می‌شود حتی اگر با یک ساعت تاخیر کارش انجام شود، درست نیست.»

دکتر محمود نجابت، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز چند روز قبل در همین خصوص به روزنامه افسانه چاپ شیراز گفته که «تعرفه‌هاى برخى از عمل‌هاى جراحى به صورت کشورى مورد اعتراض اساتید این حوزه است و با توجه به اینکه طى چندماه گذشته صحبت‌هایى با وزارتخانه صورت گرفته اما این تعرفه‌ها تغییر پیدا نکرده است…برخى از گروه‌ها درخصوص تعرفه بیهوشى دربعضى از عمل‌ها که به زمان و دقت بیشترى نیاز دارد، اعتراض دارند.»

به گفته او، «به اساتید توصیه شده که عمل‌هاى اورژانسى روى زمین نماند و در حال حاضر در بیماران اورژانسى که نیاز به بیهوشى دارند، بیهوشی انجام می‌شود.»

دکتر نجابت گفته که باید در این موضوع نتیجه و توافقی به دست آید تا به حل این مسئله کمک شود و خدمت‌رسانى مختل نگردد.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.