تاریخ : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ 10 ذو القعدة 1442 Saturday, 19 June , 2021
5

لطفی و هاشمی؛ گزینه‌های ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز

  • ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
لطفی و هاشمی؛ گزینه‌های ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز

برخی منابع به آبان‌پرس گفته‌اند که دکتر محمدهادی ایمانیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز پس از ۱۲ سال از سمت خود کنار می‌رود.

از دکتر مهرزاد لطفی متخصص رادیولوژی و معاون پیشین پشتیبانی دانشگاه و دکتر سیدبصیر هاشمی متخصص گوش گلو و بینی به عنوان گزینه‌های ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نام برده می‌شود.

دکتر ایمانیه از سال ۱۳۸۴ تاکنون رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.

چهار سال قبل و با آغاز به کار دور اول دولت حسن روحانی، شماری از فعالان دانشجویی خواهان برکناری او شدند اما دکتر قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت دکتر ایمانیه را ابقا کرد. فعالان دانشجویی خواهان برکناری او و برچیده‌شدن برخوردهای امنیتی در این دانشگاه بودند. دکتر ایمانیه از چهره‌های نزدیک به محافظه‌کاران است.

فرج‌الله رجبی، نماینده شیراز در مجلس پنجم شهریور امسال گفته بود که در حوزه معاونت دانشجویی و حراست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با دانشجویان «برخوردهای سخت و امنیتی» می‌شود و «خیلی‌ها را دچار مشکل کرده است.»

این نماینده مجلس افزوده بود: «این موضوع را مستقیما با آقای دکتر ایمانیه مطرح کرده‌ایم، بسیاری از دانشجویان این دانشگاه از نوع نگاه امنیتی که به آنان می‌شود گلایه دارند.»

رجبی نگاه امنیتی در دانشگاه را «نقطه ضعف» دانسته و گفته بود: «چندین بار درخواست کردیم که اقدام روشنی در رفع مشکل انجام شود اما نشد.»

 

برچسب ها