1

رتبه اول جشنواره علمی دانش‌آموزان کشور به فارس رسید

  • 08 آذر 1400 - 13:51
رتبه اول جشنواره علمی دانش‌آموزان کشور به فارس رسید

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: خوشبختانه دانش آموزان فارسی با کسب ۸۵ مقام در جشنواره علمی پژوهشی، توانستند مقام اول کشوری را به خود اختصاص دهند.

فرهاد اسماعیلی یکشنبه ۷ آذر در جمع خبرنگاران بیان کرد: جشنواره علمی پژوهشی دانش‌آموزان کشور در قالب ۱۰ رشته به میزبانی استان‌های مختلف و در تمام دوره‌های تحصیلی و در حوزه‌های علوم انسانی، تجربی، ریاضی و علوم نوین به دو صورت نظری و مهارتی برگزار شد.  

اسماعیلی ادامه داد: رشته‌های زیست فناوری به میزبانی تهران، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی به میزبانی البرز، انرژی‌های نوین به میزبانی فارس، ادبیات و علوم انسانی به میزبانی گلستان، گیاهان دارویی و طب سنتی به میزبانی مرکزی، فناوری‌های فضایی و حوزه حمل و نقل پیشرفته به میزبانی تهران برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: همچنین رشته‌های نانوفناوری به میزبانی تهران، نجوم به میزبانی خراسان رضوی، آزمایشگاه به میزبانی مرکزی و کد نویسی به میزبانی آذربایجان شرقی برگزار شد.

اسماعیلی گفت: فارس سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ در این جشنواره با معرفی ۴۷ دانش آموز برگزیده، رتبه دوم کشور را کسب کرده بود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس عنوان کرد: خوشبختانه امسال با حرکتی رو به جلو، دانش آموزان فارسی توانستند با معرفی ۸۵ دانش آموز برگزیده کشوری، رتبه اول را در سطح کشور به خود اختصاص دهد و بر قله جشنواره کشوری علمی پژوهشی بدرخشد. 

به گفته او، استقبال دانش آموزان فارسی از این جشنواره بی نظیر بود به طوری که در سال گذشته ۱۴ هزار ۵۰۰ مشارکت کننده داشتیم و این عدد امسال با رشد بیش از ۱۰ برابری به یکصد و شصت و دو هزار و ۵۲۴ نفر رسیده است. 

اسماعیلی یادآور شد: با توجه به درخشش دانش آموزان استان فارس، میزبانی اختتامیه دومین دوره جشنواره علمی پژوهشی در هفته پژوهش به استان فارس و شهر شیراز واگذار شده است.

برچسب ها

دیدگاه