2

واکسیناسیون کامل شرط بازگشایی مدارس است

  • ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶
واکسیناسیون کامل شرط بازگشایی مدارس است

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیرار، تزریق هر دو دوز واکسن برای تمام دانش آموزان به عنوان گروه هدف و گذشت مدت زمان لازم، شرط اصلی ستاد ملی مبارزه با کرونا برای بازگشایی مدارس به صورت حضوری است.

عبدالرسول همتی عصر شنبه ۱۷ مهرماه با اشاره به اینکه برنامه واکسیناسیون دانش‌آموزان به تفکیک گروه‌های سنی در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی شیراز است، گفت: انجام مرحله اول واکسیناسیون دانش‌آموزان به معنی فراهم شدن امکان بازگشایی مدارس نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از علوم پزشکی شیراز، همتی افزود: برای بازگشایی مدارس لازم است هر دو دوز واکسن تزریق شود و پس از گذشت دست کم زمان دو تا سه هفته برای کسب ایمنی نسبی پس از مرحله دوم واکسیناسیون، با تصمیم گیری و اعلام نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا، بازگشایی مدارس به صورت حضوری انجام می‌شود.

همتی توصیه کرد که دانش آموزان برای حفظ سلامتی خود و دیگران، هرچه سریع تر به مراکز واکسیناسیون مراجعه و واکسن کرونا را دریافت کنند.

واکسیناسیون، موثرترین اقدام برای آموزش حضوری

او با اشاره به آغاز فعالیت‌های آموزشی به صورت غیرحضوری تا اتمام زمان واکسیناسیون دانش آموزان، از تداوم برگزاری نشست‌های متعدد در دو مجموعه وزارت بهداشت و آموزش و پرورش، با هدف تصمیم گیری در خصوص آموزش ترکیبی (مجازی_حضوری) خبر داد و ابراز امیدواری کرد که به زودی، دوری دانش آموزان از محیط مدرسه پایان می‌یابد و بی شک در دستیابی به این مهم، واکسیناسیون دانش آموزان موثرترین اقدام است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: با سرعت بخشیدن به روند واکسیناسیون در کشور از اواسط مرداد سال جاری و انجام واکسیناسیون معلمان و کادر اجرایی مدارس، بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا، واکسیناسیون دانش‌آموزان نیز از اواخر شهریور آغاز شد.

او تاکید کرد: اگرچه واکسیناسیون علیه بیماری کووید-۱۹ موجب کاهش موارد بستری و شدت بیماری می‌شود، اما همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی با مشارکت و همکاری بیش از پیش مردم با مجموعه سلامت، راه برون رفت از این بحران است.

بیش از ۱۰۰ هزار دانش آموز فارس واکسینه شده‌اند

همتی با اعلام اینکه تاکنون بیش از یکصد هزار دانش آموز استان فارس واکسینه شده‌اند، ادامه داد: دیگر دانش آموزان نیز می‌توانند برای نام نویسی و دریافت نوبت، به سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا به نشانی اینترنتی www.salamat.gov.ir مراجعه کنند.

او ابراز امیدواری کرد تا با همکاری و حمایت والدین از سلامت فرزندان و تلاش شبانه روزی نیروهای حوزه سلامت، شاهد حضور آینده سازان میهن اسلامی در محیط آموزشی مدارس و تامین نیازهای روانی و آموزشی آنان در این زمینه باشیم.

برچسب ها

دیدگاه