1

افزایش مصرف برق در فارس و احتمال بازگشت خاموشی‌ها

  • ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
افزایش مصرف برق در فارس و احتمال بازگشت خاموشی‌ها

سخنگوی صنعت برق و مدیر روابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر اعلام کرد : بر اساس  اعلام دیسپاچینگ مرکزی با افزایش مصرف برق در هفته گذشته و تداوم همین روند در هفته جاری احتمال بازگشت خاموشی ها در این هفته در مناطقی از استان فارس و جنوب کشور وجود دارد.

محسن جوادی آزاد شنبه ۱۶ مرداد به خبرنگاران، با اشاره به پیش‌بینی افزایش دما طی روزهای آتی و احتمال افزایش مصرف برق به واسطه گرمتر شدن هوا، گفت: متوسط مصرف برق طی هفته گذشته نسبت به سقف مجاز در استان فارس حدود ۱۷ درصد برآورد شده است.

جوادی آزاد افزود: از ابتدای صبح امروز(۱۶ مرداد) تاکنون میزان مصرف برق در استان فارس به صورت ساعتی در حال افزایش است که با توجه به شرایط شبکه سراسری در صورت استمرار وضعیت موجود، احتمال برهم خوردن تراز تولید و مصرف انرژی برق وجود دارد.

سخنگوی صنعت برق و مدیر روابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر افزود: در صورت همکاری مشترکین و کاهش بار، احتمالا مشکلی در منطقه ایجاد نخواهد شد، اما با تداوم افزایش مصرف باید منتظر بروز خاموشی ها و فعال شدن جدول خاموشی‌های نوبتی در استان فارس باشیم.

او بیان اینکه مدیریت اثر بخش و اصلاح الگو مهمترین رویکردها برای عبور از اوج مصرف برق در تابستان ۱۴۰۰ گفت: متخصصان حوزه برق در استان فارس و جنوب کشور در تابستان جاری همه توان حرفه‌ای و تخصصی را برای عبور از نقطه اوج مصرف به کار بسته اند.

جوادی آزاد با بیان اینکه تا پایان مرداد همچنان باید منتظر روزهای گرمتر و افزایش مصرف برق به صورت منقطع یا متوالی باشیم، حداکثر مصرف برق در استان فارس و جنوب کشور طی سال گذشته را مربوط به ۳۱ مرداد دانست و گفت: سال گذشته در روز ۳۱ مرداد ۶ هزار و ۱۵ مگاوات برق مصرف شد؛ با توجه به اینکه پیش بینی مصرف برای امسال با حداکثر هفت درصد افزایش بوده است، بنابراین باید برای مصرف ۶ هزار و ۴۳۶ مگاوات برنامه ریزی شود.

سخنگوی صنعت برق فارس از دیگر محورها برای عبور از نقطه اوج مصرف برق تابستان ۱۴۰۰ را هماهنگی بین شرکت های توزیع و برق منطقه ای دانست و گفت: هر کدام از این شرکت ها راهکارهای  مدیریتی را اعلام کرده اند و جمیع این راهکارها بررسی شده  و دراین زمینه طبق برنامه ریزی حرکت می شود.

برچسب ها

دیدگاه