0

تعطیلی بنگاه‌های دخیل در تفکیک اراضی کشاورزی شیراز

  • ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۰
تعطیلی بنگاه‌های دخیل در تفکیک اراضی کشاورزی شیراز

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: پس از طرح موضوع در شورای حفظ حقوق بیت المال و کمیته صیانت از اراضی استان فارس و اخذ دستور از مقام محترم قضایی، سه واحد مشاور املاک دخیل در خرید، فروش، تفکیک و قطعه بندی غیر مجاز اراضی کشاورزی این شهرستان تعطیل شدند. 

ذبیح الله سیروسی یکشنبه ۱۰ مرداد، با تاکید بر عزم راسخ تمامی مراجع ذی ربط برای حفظ کاربری اراضی کشاورزی، به خبرنگاران گفت: واحدهای مشاور املاک تعطیل شده در منطقه صدرا و باغ شهرهای بهاران تا زمان تعیین تکلیف قضایی تعطیل خواهند بود. 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شناسایی و پلمپ دیگر واحدهای مشاور املاک و بنگاه های تسهیل کننده تفکیک، خرید و فروش قطعات باغ شهری و اراضی کشاورزی زیر حد نصاب مقرر در قانون منع خرد شدن اراضی کشاورزی در دست اقدام و پیگیری است، گفت: تعطیلی واحدهای صورت گرفته پس از قرائت دستور قضایی و با حضور ضابطین انجام گرفته است. 

سیروسی اضافه کرد: این اقدامات با هدف رعایت قانون و حفظ امنیت غذایی جامعه با پیگیری اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، همکاری ویژه مقام محترم قضایی و مشارکت قابل تقدیر پلیس امنیت اقتصادی در حال شکل گیری و اجرا است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز با تاکید بر ممنوعیت خرید و فروش قطعات باغ شهری مجموعه بهاران، افزود: شهروندان هوشیار باشند تا در دام وسوسه دلالان و سودجویان گرفتار نشده و درگیر تبعات قانونی اینگونه تخلفات نشوند. 

به گفته این مقام مسئول در شهرستان شیراز؛ هر گونه خرید، فروش، تفکیک، قطعه بندی، ساخت و ساز، حصار کشی و تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغی نیازمند اخذ استعلام و مجوز های لازم از اداره امور اراضی جهاد کشاورزی است.

برچسب ها