1

توزیع یک میلیون پرس غذای گرم بین نیازمندان در فارس

  • ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
توزیع یک میلیون پرس غذای گرم بین نیازمندان در فارس

دبیر قرارگاه مواسات و همدلی فارس از آغاز سومین مرحله از رزمایش کمک‌های مومنانه خبر داد و گفت: این رزمایش به مناسبت دهه امامت و ولایت از ۲۹ تیر آغاز شده است و تا عید غدیر ادامه دارد.

اسماعیل قزل سفلی گفت: عمده هدف اجرای این رزمایش در طول دهه امامت و ولایت این است که مجددا خدمت رسانی به محرومین، مستضعفین، نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از کرونا را در واقع دوباره به اوج برسانیم.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج سازندگی فارس، او با اشاره به آموزه‌های دینی  مبنی بر کمک ثروتمندان به نیازمندان در این دهه و سفارش به اطعام محرومین در ایام غدیر، بیان کرد: از این فرصت در راستای کمک به آسیب دیدگان ناشی از کرونا، نیازمندان و محرومین با بسترسازی حضور خیرین، آحاد مردم و گروه‌های مختلف، نهادهای حمایتی و دستگاه‌های اجرایی در قالب قرارگاه مواسات و همدلی رزمایش احسان علوی با نقش آفرینی آحاد مردم در پهنه استان فارس اجرا می‌شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس با بیان این که این رزمایش، بخش‌های مختلف و متنوع خواهد داشت، خاطرنشان کرد: در این مرحله به ویژه به خاطر دهه امامت و ولایت تمرکز ویژه‌ای برای اطعام علوی صورت خواهد گرفت.

قزل‌سفلی ادامه داد: نذر رهایی به عنوان پنجمین مرحله آزادسازی زندانیان جرایم مالی غیرعمد، نذرخون، ازدواج آسان برای زوج‌های جوان در آستانه ازدواج به دلایل مختلف ازدواج آنها به تاخیر افتاده با کمک خیرین و نیکوکاران جهیزیه‌هایی آماده شده که در طول این دهه دنبال خواهد شد از جمله بخش‌های این مرحله از رزمایش نهضت کمک‌های مومنانه است.

دبیر قرارگاه مواسات و همدلی فارس ادامه داد: توزیع لوازم التحریر و تمرکز بر بازماندگان و یا جاماندگان از تحصیل سال گذشته که در واقع یک حرکت جهادی با همکاری اقشار مرتبط و با محوریت بسیج دانش آموزی و فرهنگیان کلید خواهد خورد و به امید است بتوانیم کسانی که نتوانستند به دلایل شرایط کرونایی و نداشتن وسایل کمک آموزشی در مدارس ابتدایی مخصوصا کلاس‌های اول و دوم آموزش ببینند، به تحصیل برگردند.

او اظهار کرد: توسعه آبرسانی در نقاط از استان که دچار تنش آبی هستند اتفاقات خوبی با کمک خیرین دستگاههای مرتبط رقم خورده است.

قزل سفلی اضافه کرد: اشتغالزایی هم جزو اهداف کمک به تقویت اشتغال نیازمندان و محرومین که به ویژه تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند جز اولویت‌ها است که با همکاری، هم افزایی و اقدام قرارگاهی دستگاه‌های مرتبط و پرچم داری و محوریت بسیج در دستور کار این مرحله از رزمایش است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس گفت: این رزمایش به صورت پایگاه محور و محله محور طبق پروتکل‌های بهداشتی به صورت گسترده در کل استان انجام خواهد شد.

او ادامه داد: با توجه به ظرفیت سازی و بسترسازی انجام شده از آحاد مردم برای اجرای یک رزمایش گسترده، فراگیر و اثربخش کمک کنند.

قزل سفلی بیان کرد: در این مرحله از رزمایش دستگاه‌های اجرایی، نهادهای حمایتی، خیرین، سازمان‌های مردم نهاد، گروه‌های جهادی، پایگاه‌های بسیج، هیئات مذهبی، موکب‌های غدیر و مجموعه‌هایی که در حوزه غدیر مثل بنیاد غدیر، آحاد مردم، اقشار مختلف اصناف و بازاریان، اساتید، پزشکان، دانش‌آموزان، معلمان، حقوقدانان، مهندسان، کشاورزان و کارگران نقش‌آفرینی خواهند کرد.

دبیر قرارگاه مواسات و همدلی فارس گفت: پیش‌بینی می‌شود که بیش از یک میلیون پرس غذای علوی، نزدیک به ۳۰ هزار بسته معیشتی و آزاد سازی عدد قابل توجهی از زندانیان جرائم غیر عمد در این مرحله اجرا شود.

برچسب ها

دیدگاه