2

شمار قربانیان کرونا در فارس از ۵ هزار نفر گذشت

  • ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
شمار قربانیان کرونا در فارس از ۵ هزار نفر گذشت

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پنجشنبه ۳۱ تیر در جلسه اعلام آخرین آمار وضعیت شیوع کرونا ویروس در فارس گفت: با فوت ۱۶ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در فارس، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون، به پنج هزار و ۱۲ نفر رسیده است.

سید روح‌الله حسینی با یادآوری اینکه طی ۱۷ ماه گذشته بالغ بر ۳۲۴ هزار و ۱۲۷ بیمار مثبت کرونایی در فارس شناسایی شده‌اند، گفت: تعداد ۳۰۳ هزار و ۲۳ بیمار از طریق تست‌های تشخیص مولکولی و تعداد ۲۱ هزار و ۱۰۴ نفر از طریق انجام تست‌های سریع در قالب طرح شهید سلیمانی، شناسایی شده‌اند.

او با بیان اینکه از کل بیماران شناسایی شده، ۲۸۷ هزار و ۲۰۳ نفر کاملا بهبود یافته و ۵ هزار نفر فوت کرده‌اند، گفت: مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند به ۲۵۷۸ نفر افزایش یافته است.

حسینی با اشاره افزایش چشمگیر تعداد بیماران نیازمند بستری که روزانه به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند، نسبت به موجهای قبلی کرونا، گفت: از تعداد کل بیماران بستری، ۲۳۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلا به کروناویروس و فوت ناشی از آن تاکید کرد: بیاییم با بیشتر جدی گرفتن دستورات بهداشتی در برابر کروناویروس مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها و پرهیز از ترددهای غیرضرر و دورهمی های خانوادگی، از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنیم.

برچسب ها

دیدگاه