0

تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری باید شفاف شود

  • ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۱
تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری باید شفاف شود

یک فعال اقتصادی گفت: ما نمی توانیم هر روز یک قانون جدید تصویب کنیم بدون اینکه به وضعیت کارکنان توجه داشته باشیم. امروز بسیاری از کارکنان شهرداری در مورد آینده شغلی خود دغدغه دارند و همین دغدغه ها در کیفیت کار آنها تاثیرات منفی گذاشته است.

به گزارش ایلنا مصطفی جاودانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهرداری نیاز به اصلاحات ساختاری در برخی قسمت ها دارد، اظهار داشت: فلسفه حضور در شورای شهر تصمیم گیری در مورد مسائل مهمی است که شهرداری با آن سر و کار دارد.

وی با بیان اینکه امروز شهرداری شیراز با مشکلات عدیده ای مواجه است و اگر شورای شهر نتواند این مشکلات را حل کند، صرف تشکیل شورا و جلسات بی فایده خواهد بود، افزود: به عنوان نمونه یکی از مشکلات جدی بحث تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری است که در این سالها معضلات بسیاری را ایجاد کرده است.

این فعال اقتصادی گفت: شهرداری شیراز نیاز به اصلاحات ساختاری در برخی موارد دارد.

وی تاکید کرد: یک بار برای همیشه باید موضوع تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری را درست کنیم تا بدانیم وضعیت آینده شهرداری به لحاظ نیروی انسانی چگونه خواهد بود.

جاودانی همچنین گفت: در کنار تبدیل وضعیت نیروها، موضوع مهم دیگر ایجاد عدالت در واگذاری پست ها بر اساس شایستگی و کارآمدی است که باید اذعان کرد که متاسفانه گاهی شاهدیم که این قاعده رعایت نشده است.

این فعال اقتصادی تصریح کرد: پستی که بر اساس رابطه به اشخاص واگذار می شود، قطعا شایستگی ها و تخصص و مهارت فرد در آن لحاظ نشده است و این برای کلانشهری مانند شیراز بسیار آسیب زا است که امیدواریم با تشکیل یک شورای قدرتمند جلوی این گونه انتصاب ها گرفته شود.

جاودانی خاطرنشان کرد: شورای شهری که در تراز انقلاب اسلامی باشد، وابسته به این جناح و آن جناح نیست بلکه وابسته به مردم است چراکه خود را تنها به مردم پاسخگو می داند لذا اسیر جریان های قدرت و ثروت نخواهد شد و تمام توان خود را برای رشد و توسعه و آبادانی شهر به کار خواهد گرفت.

وی افزود: واقعا چند درصد بودجه شورای شهر به ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان تعلق می یابد؟ آیا نمی توان از محل این بودجه برای فرهنگیان و خانواده های آنها که جمعیت بالایی را تشکیل می دهند، یک سری خدمات رفاهی همچون فضاهای ورزشی و تفریحی و… تعریف کرد؟ قطعا می شود به شرطی که شورا دغدغه مردم را داشته باشد.

این کارآفرین تاکید کرد: شورای شهر ظرفیت هایی دارد که می توان از این ظرفیت های بزرگ برای ارائه خدمات شهروندی از طریق شهرداری کارهای ارزنده انجام داد و بنده در صورت حضور در شورا، این مسائل را مد نظر خواهم داشت.

جاودانی گفت: متاسفانه سالهاست که از این امر مهم غفلت شده است و ما به جای جذب سرمایه گذار، در فراری دادن او موفق عمل کرده ایم.

برچسب ها

دیدگاه