تاریخ : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰ 6 ذو القعدة 1442 Tuesday, 15 June , 2021
0

شهروندان فارس بیش از ۶ میلیارد تومان صدقه دادند

  • ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰
شهروندان فارس بیش از ۶ میلیارد تومان صدقه دادند

مدیرکل کمیته امداد فارس گفت: علیرغم شیوع کرونا و مشکلات ناشی از آن، مردم خیر و نیکوکار استان طی ماه های فروردین و اردیبهشت امسال ۶۱ میلیارد و ۵۶۴ میلیون ریال صدقه پرداختند.

محمد بذرافشان بیان کرد: سال گذشته ۴۵ میلیارد و ۳۷۳ میلیون ریال صدقه توسط خیران و نیکوکاران استان از طریق پرداخت صدقات الکترونیک، صنادیق ثابت و سیار سطح استان و مراکز نیکوکاری پرداخت شده که در این امسال با همیاری و همدلی مردم و فعالیت های جهادی کارکنان این حوزه، شاهد رشد ۳۴ درصدی صدقات در استان بودیم.

به گزارش ایسنا به نقل از کمیته امداد فارس، بذرافشان افزود: سهم مشارکت مردم نیک اندیش استان در ۲ ماهه امسال از طریق پرداخت الکترونیک و صندوقهای صدقات، مبلغ ۳۶ میلیارد و ۶۸۶ میلیون ریال بوده است.

مدیر کل کمیته امداد فارس خاطرنشان کرد: این میزان در مقایسه با مبلغ ۱۲ میلیارد و ۴۹۴ میلیون ریالی مدت مشابه سال گذشته، شاهد رشد ۱۹۴ درصدی هستیم.

بذرافشان با اشاره به روش های نوین پرداخت صدقات اضافه کرد: در شرایط کنونی جامعه به دلیل پیشگیری از بیماری کرونا و جلوگیری از تماس مستقیم دست‌ها با پول، همچنین مراجعه نکردن مسئولان امور خیران به در منازل و رعایت بهداشت صدقه دهندگان مردم فهیم می توانند صدقه خود را از طریق تلفن همراه و به شیوه‌های نوین الکترونیکی پرداخت کنند.

برچسب ها