1

روستای بریز لارستان قرنطینه شد

  • ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۸:۱۱
روستای بریز لارستان قرنطینه شد

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت: با تصمیم دانشکده علوم پزشکی لار و ستاد مدیریت کرونا و با توجه به مشاهده چندین مورد ویروس جهش یافته آفریقایی و انگلیسی در روستای بریز از توابع بخش مرکزی لارستان، این روستا تا اطلاع بعدی قرنطینه شد.

دکتر وحید یگانه بیان کرد: تنها در آزمایش‌های انجام شدت در روز سه‌شنبه ۱۱ خردادماه جاری، ابتلای هشت نفر به کرونای آفریقایی و انگلیسی در این روستا مثبت شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان، او افزود: از این هشت مورد چهار نفر به کرونای جهش یافته انگلیسی و چهار نفر به کرونای آفریقایی مبتلا شده اند.

یگانه ادامه داد: جزئیات این تصمیم و قرنطینه شدن به مردم روستای بریز اعلام شده و هرگونه ورود و خروج به این روستا و انجام مراسم و آیین‌های عبادی و سیاسی در این روستا تعطیل شده است.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان اضافه کرد: هشتم خردادماه نیز یک نفر به کرونای جهش یافته آفریقایی در این روستا مبتلا شده بود.

او خاطرنشان کرد: با توجه به سرعت سرایت این نوع از ویروس کرونا، از اهالی روستای بریز درخواست می‌کنیم که از رفت و آمد خانوادگی به شدت اجتناب و همکاران بهداشتی را در قطع زنجیره انتقال این ویروس خطرناک یاری کنند.

یگانه گفت: با توجه به قرنطینه شدن روستای بریز لارستان و افزایش تعداد مبتلایان به ویروس جهش یافته از اهالی منطقه لارستان که در استان هرمزگان و به ویژه شهرهای قشم و درگهان شاغل هستند درخواست می‌کنیم که از سفر به لارستان تا سفید شدن اوضاع استان هرمزگان پرهیز کنند.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان بیان کرد: قرابت‌های عاطفی و نیز ارتباطات و مراودات اجتماعی ریشه دار با استان هرمزگان به عنوان یکی از مناطق بحرانی و با قرمز کرونای جهش یافته آفریقایی و هندی، از چالش‌های اساسی و محلی برای جولان دادن و شیوع دوباره و افزایش مبتلایان به این ویروس در شهرهای جنوبی فارس بویژه لارستان شده است.

برچسب ها

دیدگاه