1

نیمی از ۸۰ ساله‌های فارس واکسینه شده‌اند

  • ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵
نیمی از ۸۰ ساله‌های فارس واکسینه شده‌اند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر لزوم تسریع در روند واکسیناسیون بالای ۸۰ ساله‌ها در فارس تاکید و خاطرنشان کرد: تاکنون حدود ۵۵ درصد از افراد این گروه سنی در فارس واکسینه شده‌اند.

دکتر مهرزاد لطفی سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت در جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت کرونای علوم پزشکی شیراز، با اعلام اینکه تا کنون نزدیک به ۵۵ درصد از سالمندان بالای ۸۰ سال در سطح استان واکسینه شده اند؛ تسریع در پوشش واکسیناسیون افراد باقی مانده را در اولویت کار تیم واکسیناسیون دانشگاه قرار داد.

لطفی با اشاره به پیشرو بودن فارس در انجام واکسیناسیون علیه کووید ۱۹در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور، تاکید کرد: با توجه به آسیب پذیر بودن سالمندان در برابر این اپیدمی، باید نسبت به شناسایی و انجام واکسیناسیون افراد باقیمانده گروه بالای ۸۰ سال در کمترین زمان اقدام شود تا هنگام شروع واکسیناسیون گروه های بعدی دچار سختی نشوند.

او با قدردانی از همکاری و همدلی مردم در این بحران، خاطرنشان کرد: روند واکسیناسیون عمومی علیه بیماری کووید۱۹، با توجه به مصوبه های ستاد ملی کرونا، مطابق با دستوالعمل های ابلاغی و گروه های هدف، در حال اجرا است.

رئیس دانشگاه از مردم خواست تا از مراجعه حضوری به مراکز بهداشت و درمان، خدمات جامع سلامت و پایگاه های بهداشتی خودداری کرده و طبق فراخوان از سوی مجموعه سلامت و به دور از ازدحام و شلوغی، واکسیناسیون انجام گیرد.

او با تاکید جدی بر افزایش مراقبت جوانان از سالمندان ویژه در ایام تعطیلات، به مردم توصیه کرد تا در روز عید فطر، این روز را به دور از هرگونه اقدام خطرساز مانند دورهمی های خانوادگی سپری کرده و از مسافرت خودداری کنند.

رئیس دانشگاه ضمن بررسی آمار نمونه های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

برچسب ها

دیدگاه