1

کلاهبرداری از طریق تعویض کارت‌های عابر بانک در فارس

  • ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۴
کلاهبرداری از طریق تعویض کارت‌های عابر بانک در فارس

رییس پلیس آگاهی استان فارس گفت: در پی شکایت‌های متعدد افراد مسن به مراجع قضایی و انتظامی مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب‌های بانکی آنان؛ رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

سرهنگ کاووس حبیبی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد فردی ناشناس در اطراف دستگاه‌های خودپرداز بانک‌های سطح شهر شیراز پرسه زده و در قالب کمک به افراد مسن، ضمن سوء استفاده از اعتماد مالکین کارت‌ها نسبت به تعویض کارت افراد با کارت اشخاص دیگری که پیشتر با این شیوه از آن‌ها کلاهبرداری نموده اقدام و سریعاً محل را ترک و از طریق دستگاه خود پرداز دیگر با اطلاع از رمز کارت و فعال نمودن رمز دوم کارت، حساب بانکی شکات را خالی می‌کرده است.

رییس پلیس آگاهی استان فارس با بیان اینکه اقدامات فنی و اشراف اطلاعاتی جهت دستگیری متهم به مرحله اجرا گذاشته شد، خاطرنشان کرد: در نهایت کارآگاهان موفق شدند متهم را شناسایی و وی را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

سرهنگ حبیبی با اشاره به اینکه متهم در بازجویی‌های پلیسی اعتراف کرد که با سوء استفاده از اعتماد افراد کم سواد و بعضاً بی سواد اقدام به کلاهبرداری و برداشت از حساب آن‌ها کرده است، افزود: این کلاهبردار مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلون ریال کلاهبرداری کرده است که در این خصوص تا کنون ۲۰ نفر از مالباختگان شناسایی شده اند.

برچسب ها

دیدگاه