تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021
2

شهردار شیراز: همه ما شهروندان وارث اقداماتی هستیم که با هدف توسعه انجام شده است

  • ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۱
شهردار شیراز: همه ما شهروندان وارث اقداماتی هستیم که با هدف توسعه انجام شده است

شهردار شیراز گفت:با بیان اینکه نه حفاظت صرف منجر به احیای زندگی در محلات کهن شهرهای تاریخی می‌شود و نه توسعه به تنهایی باعث ارزش افزوده املاک خواهد شد،گفت: باید رویکردی بینابینی از حفاظت کالبدی و توسعه عملکردی در پیش گرفته شود تا اقتصاد شهری رونق بگیرد.

به گزارش ایلنا حیدر اسکندرپور در نخستین وبینار بین‌المللی چشم اندازها و چالش ها در بازآفرینی شهری به میزبانی مشترک متروپلیس (انجمن کلانشهرهای مهم جهان) افزود:تجربه مدیریت شهرهای تاریخی در طول قرن حاضر، اشکال گوناگونی از مواجهه با بافت تاریخی همچون تخریب و بازسازی، نوسازی و بهسازی، مرمت شهری و بازآفرینی شهری را نشان می دهد.

شهردار شیراز با اظهار تاسف از اینکه شهر تاریخی شیراز نیز از این قاعده مستثنی نبوده است،افزود: طی دهه‌های اخیر رویکردهای متفاوتی در مجموعه مدیریت شهری اتخاذ و اجرا شده و همه ما شهروندان  وارث  اقداماتی هستیم که در گذشته با هدف توسعه انجام شده است.

اسکندرپور با بیان اینکه در مجموعه مدیریت شهری شیراز، پایداری اجتماعی و بازآفرینی شهری فرهنگ- مبنا به عنوان رویکرد حاکم بر اقدامات  در بافت تاریخی مد نظر قرار گرفته است، گفت: محلات براساس پتانسیل های سکونتی یا گردشگری، تقسیم بندی شده اند و هدف اصلی اقدامات ما ارتقای معیشت ساکنان، بهبود درآمد از طریق صنعت گردشگری و تأمین خدمات شهری برای ارتقای کیفیت زندگی است.

عضو هیئت مدیره متروپلیس با اشاره به دستاوردهای این کلانشهر در بافت تاریخی افزود: نتیجه اقدامات و سرمایه گذاری شهرداری در بافت تاریخی ظرف دو سال گذشته موفقیت آمیز بوده است. سرمایه گذاری انجام شده موجب افزایش ارزش افزوده املاک شده و میل به سرمایه‌گذاری در بافت افزایش پیدا کرده است.

اسکندرپور ادامه داد: این اقدامات با این هدف است که زندگی در بافت تاریخی جریان پیدا کند و هم اکنون مجموعه اقدامات صورت گرفته تمایل بازگشت ساکنان اصلی به بافت را افزایش داده است.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.