تاریخ : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 6 شوال 1442 Monday, 17 May , 2021
1

شهرداری شیراز: آجیل‌فروش، اجناس خود را بر زمین ریخت، نه ماموران

  • ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۳
شهرداری شیراز: آجیل‌فروش، اجناس خود را بر زمین ریخت، نه ماموران

فیلمی در شبکه‌های اجتماعی در حال بازنشر است که در آن ادعا شده که ماموران شهرداری، آجیل‌های یک واحد صنفی را در دروازه کازرون ریخته‌اند، موضوعی که شهرداری شیراز این روایت را نادرست و عامل ریختن آجیل‌ها بر روی زمین را به استناد تصاویر دوربین‌های مداربسته، متصدیان این واحد صنفی معرفی کرد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا عنوان کرد: متصدیان این واحد صنفی ضمن بی‌توجهی به قوانین و مقررات نسبت به تصرف معابر عمومی و ایجاد اختلال در تردد وسایل نقلیه مبادرت کرده بودند. 

حمید جورکش افزود: متصدیان این واحد صنفی با بی‌توجهی به اخطاریه‌های واحد اصناف و عوامل اجرایی شهرداری، خودشان وسایل خود را در معبر عمومی ریختند و باعث تشویش اذهان عمومی شدند.

وی تاکید کرد: کارکنان شهرداری شیراز ضمن حفظ کرامت انسانی و رعایت حقوق شهروندی و تسهیل در آمد و شد شهروندان و رعایت موازین شرعی و قانونی و نیز با توجه به احکام قضایی برای رفع تخلف در معابر عمومی اقدام می‌کنند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز همچنین عنوان کرد: با بررسی مجدد دوربین های مدار بسته و ترافیکی آن محدوده مشخص شد که فرد مغازه دار از روی عمد، آجیل‌های غیر قابل مصرف خود را در خیابان ریخته و قصد تخریب چهره شهرداری و عوام‌فریبی شهروندان را داشته است.

وی افزود:این فرد با انتشار فیلم و صحبت‌های گوینده در آن کلیپ بر آن بوده است که نظم عمومی را بر هم زند و افراد را به‌منظور اغتشاش علیه ماموران سد معبر تحریک کند.

جورکش با تکذیب صحبت‌های عنوان‌شده در فیلم، بیان کرد: موضوع برای ادامه مراحل قانونی  و پیگیری قضایی توسط واحد حقوقی معاونت خدمات شهری شهراری در دستور کار قرار گرفته و گزارش ثبت شده توسط کلانتری اجرائیات و نیروی انتظامی به دادسرای عمومی و انقلاب شیراز ارسال شده است.

وی اظهار کرد: ماموران شهرداری در راستای اجرای تبصره یک بند ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری ضمن رعایت کامل حقوق شهروندی با صدور اخطاریه قبلی، وسایل متخلفان را جمع کرده‌اند که مستندات آن نیز موجود است.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.