تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021
0

رونمایی از یادمان شهدای غواص و گمنام شیراز

  • ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۸:۱۵
رونمایی از یادمان شهدای غواص و گمنام شیراز

در آستانه سال جدید و مصادف با اعیاد شعبانیه، دو یادمان شهدای غواص عملیات والفجر۸ و المان تپه نور الشهدا(یادمان شهدای گمنام) در شیراز رونمایی شد.

قائم مقام شهردار شیراز یکشنبه ۲۴ اسفند در آیین رونمایی از المان تپه نورالشهدا واقع در میانرود، گفت: اراده محکم شورا و شهرداری در اجرای پروژه‌های متعدد در ماه‌های اخیر نشانگر عزم راسخ مسئولین به ویژه مدیران امور شهری برای خدمتگزاری به مردم در ابتدای دهه پنجم انقلاب است.

آرش فرج‌زاده با اشاره به مختصات و ویژگی‌های منطقه ۹ گفت: متاسفانه با عدم رسیدگی به وضعیت حاشیه وحریم این منطقه در چند دهه اخیر، بار اجتماعی سنگینی از حاشیه‌نشینی‌ها بر دوش این منطقه قرار گرفته و در اغتشاشات سال گذشته نیز شاهد خسارات فراوانی به این منطقه بودیم.

او با اشاره به جدیت شهرداری در انجام امور و همچنین نظارت و دقت شورای شهر در خصوص رفع و رجوع مسائل مختلف شهری گفت: شرایط کرونایی و تحریم‌ها دشواری‌های فراوانی به ما تحمیل کرد اما با توکل بر خدا و اراده جدی مسئولان، خدمت‌رسانی لحظه‌ای متوقف نشد و اکنون می‌بینیم که پیمانکاران و کارگران شهرداری در ایام عید هم مشغول کارند.

فرزاد میرزایی، شهردار منطقه ۹ نیز در این مراسم گفت: احداث یادمان‌های مفهومی محور برنامه‌های شهرداری بوده و در این باره المان شهدای غواص که همواکنون در میدان والفجر نصب شد تداعی‌گرشهدای غواص عملیات والفجر هشت در ۲۰ بهمن ۱۳۶۴ است که رشادت‌های آنها بر هیچ کس پوشیده نیست.

او خاطرنشان کرد: گرامی‌داشت یاد و نام خاطره شهدای دفاع مقدس جزء رسالت‌های شهرداری است و  در این باره امروز و در ابتدا در میدان والفجر شیراز تندیسی با ارتفاع ۸.۵ متر نصب کردیم که از محور آسفالت حدود ۱۰ متر ارتفاع دارد و بلندترین المان شهر شیراز خواهد بود و یادآور نام شهدایی خواهد بود که مردانه با دشمن بعصی جنگیدند و در روزهای آتی برروی پرچم نصب شده نیز سوره فجر را به صورت نوشته می‌آوریم که یادمانی به تمام مفهوم شود.

میرزایی ادامه داد: دوتن از شهدای گمنام در سال ۹۶ در این محل به خاک سپرده شدند. با دستور شهردار شیراز یادمانی در خور شهدای گمنام ایجاد شد.

شهردار منطقه ۹ شیراز یادآور شد: ارتفاع یادمان شهدای گمنام ۷ متر است و ۱۲۵۰۰ متر مربع از محوطه طراحی شده و ۹ میلیارد برای آن هزینه آن شده است.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.