تاریخ : شنبه, ۲۲ خرداد , ۱۴۰۰ 3 ذو القعدة 1442 Saturday, 12 June , 2021
1

مرکز جامع درمان اعتیاد در شیراز افتتاح شد

  • ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹
مرکز جامع درمان اعتیاد در شیراز افتتاح شد

مرکز جامع درمان اعتیاد در شیراز طی یک برنامه ویدئوکنفرانسی و با حضور وزیر تعاون کارو رفاه اجتماعی، رئیس سازمان بهزیستی و استاندار فارس، افتتاح شد.

مدیرکل بهزیستی فارس سه‌شنبه ۷ بهمن در این مراسم با بیان اینکه این مرکز با مساحت ۳۶ هزار متر فضای باز و ۱۰۰۰ متر زیربنا است، افزود: این مرکز دارای واحدهای سم زدایی اقامتی، سرپایی و همچنین شامل کارگاه خیاطی، سنگ تراشی-گوهر تراشی، کشت گیاهان دارویی است. 

سید محمد صادق کشفی‌نژاد همچنین با اشاره به روند درمان افراد در این مرکز، اضافه کرد: سم زدایی فرد به مدت دو هفته، بازتوانی اجتماعی به مدت سه و نیم ماه و آموزش‌های پیشگیری و مهارت های زندگی به مدت هشت ماه بعد از اتمام دوره و ترخیص فرد توسط متخصصان توانمند مرکز انجام می‌شود.

او با بیان اشاره به مزیت‌های این مرکز اضافه کرد: درمان‌ غیردارویی به صورت پرهیزمداری، یکی از مهمترین مزیت هاست که فرد با روند طبیعی و کمک گرفتن از متخصصان روان درمان، دوره‌های آموزش سلامت زندگی، اشتغال پروری و اعطای وام پس از ترخیص در هر دوره پذیرش و جذب می‌شود.

کشفی‌نژاد ادامه داد: مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد از مگا پروژه‌های سازمان بهزیستی در سال ۹۹ است. 

مدیرکل بهزیستی فارس گفت: علاوه بر راه‌اندازی مراکز مثبت زندگی که دسترسی گروه خدمت گیرنده را به مراکز سازمان بهزیستی هموار می‌کند، در توزیع جغرافیایی مناسب دسترسی گروه هدف، خدمات سازمان بهزیستی را در سطح یک آسان می‌سازد.

کشفی‌نژاد همچنین از حضور ۴۰ نفری بیماران در این مرکز در حال حاضر خبر داد و گفت: ظرفیت اسمی این مرکز در هر دوره ۱۰۰ نفر است و امیدواریم که بتوانیم شاهد سیر نزولی حضور معتادین در جامعه باشیم.

برچسب ها