تاریخ : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 26 رمضان 1442 Friday, 7 May , 2021
2

مهار آتش سوزی در نارنجستان قوام شیراز

  • ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۷:۵۵
مهار آتش سوزی در نارنجستان قوام شیراز

دنبال وقوع حریق در بنا و باغ تاریخی نارنجستان قوام رئیس سازمان آتش نشانی شیراز با بیان اینکه حریق در محوطه بیرونی موزه و بنای قوام حادث شده بود از مهار آن بدون خسارت به موزه خبر داد.

محمدمهدی قانع رئیس سازمان آتش نشانی شیراز شامگاه جمعه گفت: ساعت ۲۱ و ۱۹ دقیقه امشب یک مورد مشاهده دود در آلاچیقی متعلق به موزه نارنجستان قوام واقع در خیابان لطفعلی خان زند، داخل محوطه خارجی موزه، به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز اطلاع داده شد.

او با بیان اینکه بلافاصله دو ایستگاه ۱۱ و۱۹ به محل حادثه اعزام شدند، افزود: با حضور آتش نشانان در محل حادثه، به سرعت عملیات اطفا حریق آغاز شد.

او گفت: آتش نشانان با رعایت ایمنی کامل محل به دو گروه تقسیم شدند ، گروهی از آتش نشانان به جست و جو محبوس احتمالی پرداخته و افراد حاضر را از محل خارج و به مکان امن انتقال دادند، گروهی نیز به مبارزه با شعله های آتش پرداختند و به سرعت حریق را مهار و کاملا اطفا کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز افزود: با توجه به اینکه حریق به سرعت مهار شد، دود به محل نگهداری آثار تاریخی وارد نشده و هیچ خسارت و مشکلی به آثار تاریخی ایجاد نشده بود و محل بعد از ایمن سازی به عوامل موزه تحویل داده شد.

قانع خاطرنشان کرد: علت این حادثه توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی در دست بررسی است.

نارنجستان قوام از بناهای تاریخی دوره قاجار است که در فهرست میراث ملی ثبت شده. این مجموعه تاریخی که در محله بالاکفت و در خیابان لطفعلی خان زند واقع است، بیش از نیم قرن پیش، از سوی خاندان قوام در اختیار دانشگاه شیراز قرار داده شد.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.