تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰ 27 ذو الحجة 1442 Thursday, 5 August , 2021
5

آغاز پیش ثبت‌نام پایه اول ابتدایی از ۳۱ خرداد

  • ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
آغاز پیش ثبت‌نام پایه اول ابتدایی از ۳۱ خرداد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس از آغاز پیش ثبت ‌نام مدارس در پایه اول ابتدایی از ۳۱خرداد خبر داد و گفت: ثبت نام در این پایه تحصیلی تا ۹ تیر ادامه خواهد دارد و به جز در پایه‌های ورودی، در سایر پایه‌ها به صورت غیر حضوری انجام می‌شود.

فرهاد اسماعیلی دوشنبه ۱۲ خرداد در جلسه ستاد ثبت نام مدارس فارس با تاکید بر اینکه ثبت نام حضوری صرفا در پایه‌های ورودی انجام می‌شود، گفت: اولیاء برای پیش ثبت ‌نام فرزندان خود در پایه اول ابتدایی، می‎توانند از ۳۱ خرداد تا ۹ تیرماه از طریق سامانه madrese.farsedu.ir اقدام کنند.

او افزود: از  ۱۱ تا ۱۴ خردادماه  نیز از طریق سامانه پیامکی یا مراجعه به سایت، نوبت دهی برای حضور اولیا انجام می‌گیرد و از  ۱۵ تا ۲۵ تیرماه  اولیاء بر اساس زمان بندی اعلام شده می‌توانند برای ثبت نام قطعی فرزند خود در مدرسه‌ای که در سامانه اعلام شده مراجعه حضوری داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: برای کاهش مراجعه حضوری اولیاء اجرای طرح سنجش سلامت نیز همزمان با ثبت نام حضوری و از ۱۵ تیرماه آغاز می‌شود.

اسماعیلی زمان پیش ثبت نام در پایه هفتم دوره اول متوسطه را از ۲۸ تیر تا ۶  مرداد اعلام کرد و گفت: از ۸ مرداد تا ۱۲ مردادماه نیز نوبت دهی و اطلاع رسانی به والدین از طریق سامانه پیامکی و یا مراجعه به سایت انجام می‌شود و پس از آن والدین می‌توانند بر اساس زمان بندی اعلام شده از ۱۳ تا ۲۶ مردادماه برای ثبت نام قطعی در مدرسه حضور داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه ثبت نام‎‌ها در پایه دهم دوره دوم متوسطه بر اساس نتایج اعلام شده در هدایت تحصیلی انجام می‎‌شود، گفت: ثبت نام در گروه الف از ۱۳ تا ۲۰ مرداد ، گروه ب از ۲۱ تا ۲۵ مرداد ، گروه ج از ۲۶ تا ۲۷ مرداد و سایرین نیز در روزهای ۲۸ و ۲۹ مرداد ماه انجام می‌شود.

او خاطرنشان کرد: پیش ثبت نام هنرستان‌های تربیت بدنی از ۴ تا ۷ مرداد ماه انجام می‌شود.نتایج آن ۱۱ مرداد اعلام خواهد شد و ۱۲ مرداد نیز ثبت نام قطعی دانش آموزان پذیرفته شده در این آزمون‎ها انجام می‎گیرد.

اسماعیلی بیان کرد:  تنها ثبت نام در پایه اول دوره ابتدایی، هفتم و دهم دوره متوسطه صرفا به صورت حضوری و با حضور اولیا در مدارس انجام می‌شود که در این پایه‌ها والدین باید طبق زمان بندی‌هایی که از طرف مدیران مدارس اعلام می‌شود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای ثبت نام در مدرسه حاضر شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: برای سایر پایه‌ها نیاز به حضور در مدارس نیست و کماکان مانند سال‌های قبل، پس از اتمام امتحانات پایان سال تحصیلی، ثبت نام در پایه بالاتر توسط خود مدرسه انجام می‌شود، مگر اینکه دانش آموزی از یک مدرسه بنابر ضرورت به مدرسه دیگر منتقل شود.

برچسب ها