تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021
2

شناسایی ۵۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در فارس

  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
شناسایی ۵۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در فارس

عبدالرسول همتی ، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۵۹ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد.

همتی افزود: از یک هزار و ۴۹۶ مورد نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیص مولکولی کروناویروس در روز گذشته تاکنون، ۵۹ مورد مثبت گزارش شده است که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به سه هزار و ۵۴۷ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته دو مورد فوتی بر اثر ابتلا به کروناویروس در استان گزارش شده است، افزود: تاکنون ۸۵ نفر در استان به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده اند.

معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: تاکنون ۸۱۴ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شدند و دو هزار و ۴۷ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی بوده اند.

همتی اظهارداشت: از ۸۵ مورد فوتی در استان فارس تاکنون بر اثر ابتلا به کرونا ویروس، ۵۴ مورد به شیراز؛ هشت مورد به مرودشت؛ سه مورد به آباده و دو مورد به اقلید اختصاص دارد و در شهرستان‌های رستم، کازرون، داراب، پاسارگاد، زرقان، ارسنجان، سروستان، نی ریز و بیضا هر کدام یک مورد فوتی بر اثر کرونا ویروس تاکنون گزارش شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شهروندان خواست ضمن در خانه ماندن، رعایت بهداشت فردی و پرهیز از تجمعات و تردد‌های غیرضروری، استفاده از ماسک و رعایت فاصله امن در روابط اجتماعی را برای پیشگیری از گسترش کروناویروس موثر دانست و توصیه کرد: کارفرمایان متناسب با فضای مشخص شده در مکان‌های سرپوشیده (دو مترمربع برای هر فرد) مراجعان را بپذیرند و مردم نیز به عنوان مطالبه عمومی از کارفرمایان درخواست کنند.

برچسب ها