3

شمار مبتلایان به کرونا در فارس به ۳۴۸۸ نفر رسید

  • ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲
شمار مبتلایان به کرونا در فارس به ۳۴۸۸ نفر رسید

دکتر عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افزایش آمار بیماران مبتلا به کروناویروس در فارس، به سه هزار و ۴۸۸ نفر خبر داد.

همتی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با بررسی هزار و ۴۶۸ نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی استان فارس، ۴۹ بیمار جدید شناسایی شد.

او افزود: با شناسایی موارد جدید، مجموع آمار مبتلایان در استان فارس به سه هزار و ۴۸۸ نفر رسید که از این تعداد، هزار و ۶۶۱ مورد مربوط به شهر شیراز بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه مابقی آمار مبتلایان را ۱۱۸ مورد آباده؛ ۱۱۴ مورد مرودشت؛ ۷۸ مورد خرم بید؛ ۷۷ مورد اقلید؛ ۷۴ مورد استهبان؛ ۶۸ مورد رستم؛ ۵۲ مورد کازرون؛ ۵۱ مورد فیروزآباد؛ ۴۲ مورد کوار؛ سپیدان و کوهچنار هر کدام ۴۰ مورد؛ ممسنی و داراب هر کدام ۳۸ مورد؛ زرقان و ارسنجان هر کدام ۳۱ مورد؛ لامرد ۲۸ مورد؛ سروستان و بوانات ۲۵ مورد؛ نی ریز ۲۴ مورد؛ مهر ۲۱ مورد؛ زرین دشت ۱۶ مورد؛ قیر ۱۳ مورد؛ بیضا ۱۲ مورد؛ فراشبند ۹ مورد؛ سرچهان ۸ مورد؛ خرامه و بختگان هرکدام ۷ مورد اعلام کرد و یادآور شد: مابقی آمار مبتلایان، مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان بوده است.

دکتر همتی اضافه کرد: متاسفانه طی روز گذشته تاکنون، یکی از مبتلایان جان خود را از دست داد که بر این اساس، آمار مرگ و میر در اثر کروناویروس در فارس، به ۸۳ نفر رسید.

او همچنین آمار بیماران بهبود یافته که ترخیص شده اند را ۸۰۴ بیمار اعلام کرد و افزود: دو هزار و ۲۴ بیمار نیز به دلیل شرایط مساعد جسمی، در قرنطینه خانگی بوده و سلامت آنان به صورت منظم پیگیری می‌شود.

برچسب ها

دیدگاه