تاریخ : دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ 17 ذو الحجة 1442 Monday, 26 July , 2021
3

تمدید اعتبار دفترچه‌های تامین اجتماعی تا پایان اردیبهشت

  • ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۷
تمدید اعتبار دفترچه‌های تامین اجتماعی تا پایان اردیبهشت

مسعود عطایی نژاد، مدیر روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی فارس گفت: به منظور کاهش مراجعات بیمه‌شدگان به شعب و کارگزاری‌های این سازمان برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا، دفترچه‌های درمانی تأمین اجتماعی تا پایان اردیبهشت ماه معتبر است و نیازی به مراجعه حضوری برای تمدید دفترچه‌ها نیست.

مسعود عطایی نژاد افزود : دفترچه درمانی تمامی بیمه‌شدگان مستمری‌بگیران و افراد تبعی آنان که تا پایان بهمن سال ۱۳۹۸ دارای اعتبار بوده و استحقاق درمان داشته‌اند، صرف نظر از پرداخت یا پرداخت نکردن حق‌بیمه تا اردیبهشت سال ۱۳۹۹ معتبر تلقی شده و استفاده از مزایای درمانی سازمان در مراکز ملکی و یا طرف قرارداد برای آن‌ها مجاز است.

مدیر روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی فارس با اشاره به زمان پیش بینی شده اتمام اعتبار کفالت مستمری بگیران بیان داشت: تاریخ خاتمه کفالت مستمری بگیران بازمانده و افراد تبعی تحت پوشش مستمری بگیران بازنشسته و از کارافتاده کلی که زمان آن اردیبهشت و خرداد ۹۹ است ، به ترتیب تا یکم تیر و یکم مرداد سال جاری معتبر است و تا موعد مقرر ، مستمری بگیران در این خصوص نیازی به مراجعه به شعبه تامین اجتماعی ندارند و بر این اساس، هیچ گونه پیامکی برای مراجعه به شعب تامین اجتماعی برای بررسی وضعیت مستمری بگیران ارسال نمی‌شود.

عطائی نژاد اعلام کرد: خدمات مشاهده فیش حقوقی، حکم افزایش سالانه، شماره حساب مستمری بگیران، صدور گواهی حقوق و کسر اقساط معوق از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به نشانی eservices.tamin.ir انجام می‌شود و مستمری بگیران می‌توانند بدون مراجعه به شعب از خدمات این سامانه استفاده کنند.

سازمان تامین اجتماعی پیش از این برای جلوگیری از شیوع کرونا، دفترچه درمانی تمامی بیمه‌شدگان را تا پایان فروردین تمدید کرده بود که با توجه به شرایط کنونی این مهلت را تا پایان اردیبهشت تمدید کرد.