5

کرونا در فارس؛ ابتلای ۲۳۲۷ نفر و مرگ ۶۴ تن

  • ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵
کرونا در فارس؛ ابتلای ۲۳۲۷ نفر و مرگ ۶۴ تن

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از هزار و ۶۰۵ نمونه واصل شده به آزمایشگاه‌های کووید ۱۹ استان ۱۰۱ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس شناسایی شده است.

عبدالرسول همتی گفت: با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به دو هزار و ۳۲۷ نفر رسیده است.

او افزود: متاسفانه ۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این پنج مورد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به ۶۴ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه تاکنون یک هزار و ۱۰۷ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی بوده اند، ادامه داد: ۵۰۷ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

همتی از مردم خواست تا برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ و قطع زنجیره‌های انتقال این بیماری، در خانه ماندن، رعایت بهداشت فردی و فاصله مناسب در روابط اجتماعی را جدی بگیرند.

وی، از اصناف، مشاغل و صنایع خواست تا قبل از بازگشایی واحد‌های خود، با نام نویسی در سامانه salamat.gov.ir، نسبت به ثبت مشخصات و ملک خود اقدام کنند، زیرا بازگشایی مشاغل، اصناف و صنایع، منوط به نام نویسی در سامانه وزارت بهداشت و دریافت مجوز از ستاد دانشگاهی و استانی مقابله با کرونا است.

برچسب ها