تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021
10

کرونا در فارس؛ ۵۰ فوتی، ۱۹۵۶ مبتلا

  • ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
کرونا در فارس؛ ۵۰ فوتی، ۱۹۵۶ مبتلا

عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۱۰۴ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد.

عبدالرسول همتی گفت: از ۹۹۱ مورد نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیص مولکولی کروناویروس از روز گذشته تاکنون، ۱۰۴ مورد مثبت گزارش شده است که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به هزار و ۹۵۶ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته سه مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا ویروس در استان گزارش شده است، افزود: تاکنون ۵۰ نفر در استان به دلیل ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست داده اند.

معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: تاکنون ۵۰۳ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شدند و ۹۱۳ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

از ۱۰۴ مورد مثبت شده در ۲۴ ساعت گذشته شیراز ۳۲ مورد، رستم و کازرون ۹ مورد، فسا ۸ مورد، جهرم و مرودشت ۷ مورد، لار، فیروزآبادو بوانات ۵ مورد، آباده ۴ مورد، خرم بید و داراب ۳ مورد، اقلید ۲ مورد و گراش، سروستان، ممسنی، مهر و سپیدان ۱ مورد است.

همتی اظهارداشت: مبتلایان به کرونا ویروس در استان را ۱۰ درصد افراد زیر ۱۰ سال، ۵۷ درصد افراد ۱۰ تا ۵۰ سال، ۴۲ درصد افراد ۵۰ سال به بالا تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: موارد فوتی ناشی از بیماری کووید ۱۹ هم ۲۳ درصد افراد ۱۰ تا ۵۰ سال و ۷۸ درصد افراد ۵۰ سال به بالا به خود اختصاص داده اند و موردی از مرگ زیر ۱۰ سال ناشی از کروناویروس گزارشی نشده است.

معاون بهداشت دانشگاه از شهروندان خواست ضمن در خانه ماندن و رعایت بهداشت فردی و پرهیز از تجمعات و تردد‌های غیرضروری، برای ارزیابی وضعیت سلامت خود به صورت الکترونیکی به سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به آدرس https://salamat.gov.ir مراجعه کرده و با ورود اطلاعات درخواستی از وضعیت خود آگاه شوند.

برچسب ها