4

امکان تدریس در دانشگاه علمی کاربردی محدود می‌شود

  • 11 اردیبهشت 1398 - 13:50
امکان تدریس در دانشگاه علمی کاربردی محدود می‌شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از محدود شدن امکان تدریس در واحدهای این دانشگاه در سراسر کشور خبر داد و تاکید کرد که امسال تنها مدرسان تایید شده از سوی هیئت علمی قادر به تدریس خواهند بود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمدحسین امید چهارشنبه یازده اردیبهشت در گردهمایی سالانه روسای واحدهای دانشگاه علمی کاربردی استان فارس، گفت: هدفی جز ارتقای کیفیت و جایگاه این دانشگاه نداریم و به هیچ وجه به دنبال کمیت گرایی نیستیم .

امید خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ طبق پیش‌بینی‌ها بیش از ۷۰ درصد دانشجویان جدید الورود فارغ التحصیلان دبیرستان‌ها و هنرستان‌ها بودند .

وی افزود: همچنین پیش‌بینی می‌شود که در مهرماه تحصیلی ۹۸ بیش از ۸۰ تا ۹۰ درصد دانشجویان جدید ورودی را فارغ‌التحصیلان هنرستان‌ها و دبیرستان‌ها تشکیل دهند .

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کشور با اشاره به ارزیابی چهار مرحله‌ای از تمام مراکز و واحدهای این دانشگاه در سال گذشته، گفت: مراکزی که در سطح بندی در جایگاه چهارم قرار گرفته بودند در صورت عدم ارتقا به سطح سوم  از مهر ماه امسال قادر به جذب دانشجو نخواهند بود و از چرخه آموزش خارج می‌شوند .

امید با تأکید بر تلاش برای اصلاح و بروز رسانی برنامه‌های درسی و بهبود زمان برگزاری کلاس‌های آموزشی این دانشگاه، خاطر نشان کرد: بنا بر نظرسنجی‌های اخیر تعداد دانش آموختگان مشغول به کار در رشته تحصیلی خود به شدت افزایش پیدا کرده است؛ این آمار در سال ۹۴ ،  ۲۴ درصد از فارغ‌التحصیلان را شامل می‌شد و هم‌اکنون این عدد به ۴۰ درصد رسیده است. این در حالی است که سهمیه شاغلان از سال ۹۵ تا ۹۷ رفته‌رفته حذف شد .

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کشور همچنین با اشاره به آیین نامه‌های اصلاحیه جذب مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی و لزوم تایید مدرسان به دست هیئت‌های جذب، گفت: تمام مدرسان جذب شده در سال‌های پیش از ۹۵ باید در فرایندی به لحاظ صلاحیت علمی بازنگری شوند.

امید گفت: از ابتدای سال ۹۵ تا به امروز تمام مدرسان جذب شده از مراحل ارزیابی در هیئت‌های جذب عبور کرده‌اند و در مهر ماه ۹۸ تنها مدرسانی که این مراحل را طی کرده باشند قادر به تدریس در مراکز علمی کاربردی خواهند بود.

وی تاکید کرد: می‌خواهیم کار را با کیفیت انجام دهیم و دانشگاه جامع علمی کاربردی را به عنوان یک مجموعه با کیفیت معرفی کنیم که این اتفاق در حال رخ دادن است

به گزارش ایسنا، در ادامه این گردهمایی نخستین مرکز کارآفرینی و نوآوری (کارنو) افتتاح شد .

مشاور استاندار فارس در امور دانشگاه‌ها در حاشیه افتتاح این مرکز تصریح کرد: امروز در  استان فارس شرایط خوبی به لحاظ علمی و پژوهشی حاکم است .

سید آیت‌الله رزمجو، گفت: تعامل، هماهنگی و انسجام خوبی بین دانشگاههای استان، دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی ایحاد شده است

برچسب ها

دیدگاه