تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰ 27 ذو الحجة 1442 Thursday, 5 August , 2021
4

کرونا در فارس؛ ابتلای ۹۱۷ نفر و مرگ ۳۰ نفر

  • ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
کرونا در فارس؛ ابتلای ۹۱۷ نفر و مرگ ۳۰ نفر

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به شناسایی ۶۵ نفر مبتلا به کروناویروس در فارس، از افزایش آمار مبتلایان به ۹۱۷ نفر در استان خبر داد.

دکتر عبدالرسول همتی گفت: با کمک تیم‌های سلامت استان، در ۲۴ ساعت گذشته، ۸۹۵ نمونه تست کروناویروس به آزمایشگاه‌های تشخیص این بیماری ارسال شده که ۶۵ مورد مثبت بوده است.

اوادامه داد: خوشبختانه در ۷۲ ساعت گذشته، آمار جانباختگان این بیماری در استان افزایش نداشته و کماکان در این زمینه، ۳۰ مورد فوتی ثابت مانده است.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی و ترخیص ۳۰۴ نفر از مبتلایان تاکنون خبر داد و اظهار کرد: ۳۰۵ نفر از مبتلایان نیز به دلیل شرایط مساعد، در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.
دکتر همتی در ادامه با اعلام خبر بستری ۲۸۴ نفر مشکوک به ابتلا در مراکز درمانی استان، گفت: روند خدمات رسانی به این افراد و بررسی نمونه‌های مثبت با تلاش تیم‌های سلامت در حال انجام است.

معاون بهداشت دانشگاه گفت:غربالگری سه میلیون و ۹۰۰هزار نفر از مردم استان با تلاش بهورزان، مراقبان سلامت و تیم‌های سلامت صورت گرفته و این سطح از غربالگری و پایش سلامت، فارس در کشور تاکنون پیشتاز بوده است.

او در ادامه از مردم خواست تا با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir وزارت بهداشت و ثبت اطلاعات سلامت خود و خانواده، تیم‌های سلامت را در مهار هرچه سریع‌تر کروناویروس در کشور یاری کنند.

برچسب ها