8

هشدار درباره ورود مسافران به شیراز و افزایش شیوع بیماری کرونا

  • 28 اسفند 1398 - 21:16
هشدار درباره ورود مسافران به شیراز و افزایش شیوع بیماری کرونا

شهردار شیراز راهی شدن شمار زیادی مسافر به سوی شیراز را سبب افزایش موارد ابتلا و گسترش شیوع کرونا در این کلان شهر عنوان کرد و هشدار داد که در صورت افزایش مسافران کنترل ویروس بسیار سخت خواهد شد.

حیدر اسکندرپور، شهردار شیراز گفت: برای توقف انتقال مسافر به شیراز و تکمیل زنجیره‌ی اقدامات پیشگیرانه در خصوص شیوع ویروس کرونا نامه‌ای به وزیر راه ارسال شده که بی‌نتیجه مانده است.

شهردار شیراز افزود:‌توقف انتقال مسافر به شیراز انتظاری است که مردم از تصمیم گیران و نهادهای مرتبط دارند و این امر آنقدر مهم و حیاتی است که حتی نباید به فردا موکول شود.

وی با توجه به شناسایی ۶۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در استان فارس و افزایش مبتلایان به ۳۸۶ نفر اظهار داشت: شهرداری شیراز با همکاری سایر ارگان‌ها کنترل و پیشگیری این ویروس را به خوبی پیش می‌برد اما با ورود مسافران و عدم توجه شهروندان به حضور در خانه، ترددهای غیر ضروری در شهر، بازارهای خرید و تجمعات، شرایط کنترل را سخت و شمار تعداد مبتلایان به این ویروس را افزایش داده است.

شهردار شیراز ادامه داد: از نخستین روزهای اعلام وجود کرونا در ایران، مجموعه شهرداری با زمان‌شناسی و پیش بینی های لازم، وارد میدان مبارزه با این ویروس شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره دیگر به اقدامات شهرداری شیراز درخصوص کاهش حضور شهروندان و پرسنل در سطح شهر گفت: علاوه بر اقدامات مهم پیشین همچون ضدعفونی کردن معابر، سیستم حمل و نقل عمومی از جمله مترو، اتوبوس، مینی بوس و دوچرخه های اشتراکی طی روزهای گذشته تعطیلی و خاموشی نورپردازی بوستان های سطح شهر، تعطیلی پروژه های عمرانی مناطق، کاهش نیروی انسانی ستادی شهرداری شیراز را انجام داده ایم.

شهردار شیراز با تاکید بر اینکه تنها با اهتمام و تلاش همگانی می توانیم از این مساله عبور کنیم از شهروندان شیرازی خواست؛ بطور جدی از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری پرهیز کنند.

برچسب ها

دیدگاه