تاریخ : سه شنبه, ۱۲ مرداد , ۱۴۰۰ 25 ذو الحجة 1442 Tuesday, 3 August , 2021
3

«۵ هزار مسافر در یک هفته گذشته وارد شیراز شده‌اند»

  • ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۰
«۵ هزار مسافر در یک هفته گذشته وارد شیراز شده‌اند»

حیدر اسکندرپور شهردار شیراز گفت: نامه به وزیر راه در راستای توقف انتقال مسافر به شیراز و تکمیل زنجیره اقدامات پیشگیرانه درخصوص شیوع ویروس کرونا ارسال شده است، بدین دلیل که طی یک هفته گذشته بالغ بر ۵ هزار مسافر وارد شیراز شده اند و ضروری است که این امر متوقف شود.

حیدر اسکندرپور در صحن علنی شورای اسلامی شهر در تشریح نامه مشترک با رییس شورای شهر به وزیر راه گفت: با توجه به ورد مسافران به شیراز از مراجع ذی صلاح می خواهم بر روند اجاره خانه های مبله نظارت بیشتری کنند تا اقدامات شهرداری درخصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بی اثر نباشد.

وی ضمن تشکر از همراهی رییس و اعضای شورای شهر افزود: از ابتدای شیوع کرونا در ایران، شهرداری شیراز برنامه ریزی منسجم و عملیاتی برای پیشگیری از شیوع این ویروس داشت.

شهردار شیراز توقف خدمات رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی را یک اقدام صحیح و به موقع برای جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا دانست و گفت: طی یک هفته گذشته با افزایش سرفاصله متروها و کاهش تدریجی خدمت رسانی اتوبوسرانی اقدام به توقف ناوگان حمل و نقل عمومی بدون کمترین تنش کردیم.

وی با اشاره به جلسه ویدیوکنفرانسی امروز معاون عمرانی وزارت کشور با معاونین فنی و عمرانی کلانشهرها اضافه کرد: در این جلسه تجربه شیراز در زمینه توقف خدمت رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی به سایر شهرهای درگیر ویروس کرونا همچون اصفهان، تهران، مشهد و رشت ارائه شد.

اسکندرپور با اشاره به سایر اقدامات شهرداری شیراز درخصوص کاهش حضور شهروندان و پرسنل در سطح شهر افزود: علاوه بر اقدامات مهم پیشین همچون ضدعفونی کردن معابر، طی روزهای گذشته تعطیلی و خاموشی نورپردازی بوستان های سطح شهر، تعطیلی پروژه های عمرانی مناطق، کاهش نیروی انسانی ستادی شهرداری شیراز از هشت هزار نفر به دو هزار نفر و به حداقل رسیدن پرسنل شهرداری از فردا را انجام داده است.

شهردار شیراز همچنین در این جلسه از مدیران و کارکنان مجموعه شهرداری که طی هفته های اخیر تا پاسی از شب در سطح شهر به منظور ضدعفونی معابر حضور داشتند، تشکر کرد.

برچسب ها