تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021
6

آمار مبتلایان به کرونا «محرمانه است»

  • ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
آمار مبتلایان به کرونا «محرمانه است»

دکتر سیدروح الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به سایت شیرازه گفته که آمار مبتلایان به کرونا، محرمانه است و اجازه ندارند آن را اعلام کنند.

در همین حال غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، رئیس فراکسیون مستقلین مجلس نیز در گفت و گو با امتداد درباره آمار مبتلایان به کرونا در ایران گفته: آقایان را به خداوندی خدا قسم می‌دهم که آمار واقعی به مردم ارائه کنند. متاسفانه، مکرراً آمار را از مردم پنهان می‌کنند و به صراحت می‌گویم که آمارهای ارائه شده تاکنون، هنوز واقعی نیست. قبرستان‌ها را که نمی‌شود پنهان کرد؟ به هر حال، گزارش‌هایی که از آرامستان‌ها و همچنین گزارش دوستان داریم از آمار خیلی وحشتناکی خبر می‌دهد که نمی‌شود آن را پنهان کرد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی افزوده: قاطبه پزشکان و اساتید پزشکی بر این باور هستند که مسئله قرنطینه یک مسئله واجب بوده و اصلاً هم ربطی به جنگ‌های جهانی اول و دوم ندارد. ما این مسئله را ضروری دانسته و درخواست آن را هم رسماً مطرح کرده‌ایم که متاسفانه، شورایعالی امنیت ملی و دستگاه‌های بالادستی با آن مخالفت می‌کنند.

وی گفت: به جای آنکه در این خصوص به نظر اهل فن و پزشکان حاذق این کشور تمکین کرده و برای اجرای آن اقدام کنیم، آن را کار دشمن نامیده و از قرنطینه شهرها سر باز می‌زنیم.

در همین حال کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، با انتشار توییتی از روند صعودی افزایش مبتلایان به کرونا در روزهای آینده خبر داد.

وی در حساب توییتری خود نوشت: شیب نمودار ابتلا به کرونا در روزهای آینده کماکان صعودی خواهد بود، در خانه ماندن، محدودیت تردد، کاهش مراودات و رفت و آمدها، پرهیز از سفرهای غیرضروری، لغو هرگونه تجمع و اجتماع در سراسر کشور در کنار رعایت نکات بهداشت فردی، تنها راه‌های کنترل بیماری کووید ۱۹ [کروناویروس جدید] در هفته‌های آتی خواهد بود

بر پایه آمار رسمی وزارت بهداشت، تاکنون ۳۸۸ نفر در ایران به کرونا مبتلا شده و ۳۴ تن هم جان باخته‌اند اما بسیاری از شهروندان که در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند، می گویند آمار بیش از رقم‌هاست.

برچسب ها