تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021
4

مهار آتش‌سوزی وانت‌پیکان در شیراز

  • ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
مهار آتش‌سوزی وانت‌پیکان در شیراز

آتش سوزی خودرو سواری در “چهارراه مقر” شیراز با حضور آتش نشانان مهار و خاموش شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی شیراز، ساعت ۸:۵۴ دقیقه صبح روز سه شنبه ۲۹ بهمن شاهدان حادثه آتش سوزی یک دستگاه خودروی سواری در چهار راه مقر با سامانه ۱۲۵ تماس گرفتند و این حادثه را اطلاع رسانی کردند که ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی شیراز بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۱۹ و ۳ را به محل حادثه اعزام کرد.

علیرضا عدلو سخنگوی سازمان آتش نشانی شیراز در این باره گفت: یک دستگاه خودروی وانت پیکان در حین حرکت به علت نامعلوم طعمه آتش‌سوزی شده بود که با رسیدن آتش نشانان به محل حادثه مشاهده شد خودرو از قسمت موتور به طور کامل شعله ور شده و خوشبختانه سرنشینان قبل از رسیدن آتش‌نشانان از داخل خودرو خارج شده و در محیط امنی قرار گرفته بودند. لذا آتش‌نشانان با رعایت موارد ایمنی، با استفاده از دو رشته لوله آبدهی آتش نشانی و دو دستگاه خاموش کننده دستی اقدام به مهار شعله‌های آتش کردند.

وی افزود: خوشبختانه در این حادثه هیچ کدام از سرنشینان خودرو دچار آسیب دیدگی نشدند و آتش‌نشانان پس از ایمن سازی خودرو و تحویل آن به عوامل پلیس راهور به عملیات خود پایان دادند.

کارشناسان آتش نشانی به رانندگان خودروهای شخصی و عمومی توصیه می‌کنند برای تأمین ایمنی خودروی خود و جلوگیری از خسارات احتمالی از خاموش کننده‌های دستی مناسب در خودروها استفاده کرده و آموزش‌های لازم را فرا گیرند تا در هنگام بروز حوادث احتمالی مانع از ایجاد خسارت‌های گزاف برای خود و دیگر شهروندان شوند.

برچسب ها