8

افتتاح پیاده راه سلامت در حاشیه رودخانه چنارراهدار شیراز

  • 23 بهمن 1398 - 19:26
افتتاح پیاده راه سلامت در حاشیه رودخانه چنارراهدار شیراز

پیاده راه و مسیر دوچرخه سواری جنوب ۳۵ متری طلاییه و شیب شکن سجادیه در مسیر رودخانه چنارراهدار با حضور شهردار شیراز، شهردار منطقه ۹، جمعی از اعضای شورای شهر و شهروندان افتتاح و به بهره برداری رسید.

شهردار شیراز در آیین افتتاح مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی جنوب ۳۵ متری طلاییه گفت: در راستای توسعه متوازن خدمات شهری، همزمان با اجرای پیاده راه سلامت در بلوار شهید چمران در مناطق هفت، ۹ و ۱۱ نیز که از مناطق کمتر برخوردار شهر محسوب می شوند، مسیرهای دوچرخه سواری و پیاده روی در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور اضافه کرد: طبق رویکرد انسان محور شهر را برای همه شهروندان می‌سازیم و اینگونه نیست که تنها به یک بخش از شهر توجه کنیم بلکه در اجرای پروژه ها تمام مناطق شهر را مد نظر قرار می دهیم.

وی با اشاره به تغییر رویکرد شهرداری شیراز در اجرای پروژه ها افزود: در افتتاح پروژه هایی همچون مسیر دوچرخه سواری به اثربخشی پروژه ها بر کیفیت زندگی شهروندان توجه می کنیم لذا اگرچه ابعاد پروژه‌ کوچک مقیاس است اما اثربخشی آن برای شهروندان ساکن در محدوده شهرداری منطقه ۹ به ویژه منطقه طلاییه بالا است.
شهردار شیراز با اشاره به هزینه بالای تملک املاک مورد مسیر این پروژه گفت: مدت‌هاست که به دنبال اجرای پروژه بزرگ کنار روخانه چنارراهدار مانند چمران شمالی هستیم اما عمده مشکل ما تملک املاکی است که باید انجام شود.

مهندس اسکندرپور خاطرنشان کرد: امید است پروژه مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری حاشیه چنار راه راهدار با احداث پارک حاشیه‌ای در ضلع شمالی و جنوبی به طول ١۴ کیلومتر در شمار یکی از زیباترین پروژه‌های شهر شیراز در آید که البته در یک افق چند ساله انجام می شود.

وی نوید داد: طی روزهای آینده عملیات اجرایی قطعه‌ای از این پارک حاشیه‌ای آغاز خواهد شد.

شهردار منطقه ٩ شیراز نیز در این مراسم گفت: پروژه مسیر دوچرخه سواری و پیاده راه سلامت طلاییه به طول سه کیلومتر که دو کیلومتر آن در قسمت غربی و یک کیلومتر در قسمت شرقی ایجاد شده است، به بهره برداری می رسد.

فرزاد میرزایی افزود: طول رودخانه چنار راهدار و طول محور طلاییه ١۴ کیلومتر تعریف شده تا همه شهروندان بتوانند از آن استفاده کنند.

وی ظرفیت تفریحی حاشیه رودخانه چنارراهدار را بیش از رودخانه خشک دانست و اضافه کرد: برنامه‌های متنوعی برای ساماندهی این مسیر از جمله احداث باغ بانوان، پارک سلامت و شیب شکن پنجم محور چنارراهدار را در دستور کار قرار داده‌ایم.

شهردار منطقه ۹ شیراز هزینه اجرای پروژه مسیر دوچرخه سواری و پیاده راه سلامت طلاییه را ١.۵ میلیارد تومان و هزینه تملک این محور را ۲۵ میلیارد تومان اعلام کرد.

بر اساس این گزارش شیب شکن سجادیه واقع در ۵۰ متر بعد از پل سجادیه در مسیر رودخانه چنارراهدار با هزینه ۱۵ میلیارد ریال با هدف کاهش سرعت مخرب آب در مواقع سیلاب احداث و مسیر دوچرخه سواری جنوب ۳۵ متری طلاییه با هدف ایجاد فضای مناسب جهت اوقات فراغت شهروندان توسط شهرداری منطقه ۹ احداث شده است.

برچسب ها

دیدگاه