4

پرنیا کرمی دانش آموز شیرازی مقام چهارم جهان را کسب کرد

  • ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۵
پرنیا کرمی دانش آموز شیرازی مقام چهارم جهان را کسب کرد

پرنیا کرمی دانش آموز شیرازی در مسابقات جهانی ریاضیات آسان که در هند برگزار شد به مقام چهارم دست یافت.

محسن اسکندری مسئول نمایندگی موسسه تتا و ریاضیات آسان استان فارس گفت: اعزام دانش‌آموزان ایرانی در این مسابقات توسط تنها نماینده ریاضیات آسان در ایران با همراهی و حمایت گروه زر صورت گرفت.

وی ادامه داد: در مرحله کشوری ۸ دانش آموز از شیراز برای عضویت در تیم ملی ریاضیات آسان رقابت کردند که در نهایت پرنیا کرمی دانش آموز پایه هشتم از مدرسه جاویدان شیراز توانست سهمیه عضویت در تیم ملی را به دست آورد و ثنا فارسی از ناحیه دو و نگین مهبودی از مدرسه جاویدان ناحیه یک مقام های دوم کشوری را کسب کردند.

به گفته وی، موسسه تتا در راستای توسعه خلاقیت کودکان و نوجوانان و همچنین ارتقا انگیزه برای یادگیری ریاضیات آسان مهم تر از همه ایجاد اعتماد به نفس در دانش آموزان ، برای سومین سال متوالی اقدام به برگزاری این مسابقات در دانشگاه امیرکبیر تهران کرد.

اسکندری گفت: س از برگزاری آزمون کشوری، جشن تقدیر از نفرات برگزیده و مدال‌آوران مسابقه کشوری برگزار شد و دانش‌آموزان برتر و نخبه ایرانی با حمایت گروه زر برای مسابقات جهانی Easy Maths هندوستان اعزام شدند و پنج مدال رنگارنگ در رده‌­های سنی مختلف کسب کردند.

وی افزود: تیم اعزامی ایران با کسب دو مدال طلا، یک مدال نقره، دو مدال برنز، دو مقام چهارم و یک مقام پنجم در مسابقات جهانی هندوستان سال ٢٠١٩، مقام دوم گروهی در بین ۶٧ نماینده‌ی شرکت‌کننده از ١۶ کشور جهان را در این مسابقات کسب کرد.

محسن اسکندری خاطرنشان کرد: در این دوره از مسابقات بیش از ۵٠٠ نفر دانش‌آموز از کشورهای مختلف جهان از جمله هندوستان، ایران، دانمارک، فنلاند، انگلستان و نپال شرکت کرده بودند.

لیست مدال‌ آوران ایران در این دوره از رقابت ها عبارتند از:

۱- سید نیما موسوی (ساری-مازندران): مدال طلای جهانی

۲- بهاره خانه ئی (ایوان-ایلام): مدال طلای جهانی

۳- عسل الوندی پور (تهران-تهران): مدال نقره جهانی

۴- الینا آقازاده (پارس آباد-اردبیل): مدال برنز جهانی

۵- امیررضا امینی بابک (شهربابک-کرمان): مدال برنز جهانی

۶- پرنیا کرمی (شیراز-فارس): مقام چهارم جهانی

۷- ملیکا خوزان (یاسوج-کهکیلویه و بویر احمد): مقام چهارم جهانی

۸- ابوالفضل مهدوی (اسلامشهر-تهران): مقام پنجم جهانی

این رقابت‌­ها هرسال با حضور دانش‌­آموزان منتخب از پایه تحصیلی پنجم ابتدایی تا یازدهم متوسطه در کشور هند برگزار می‌­شود.

ریاضیات آسان متدی مهارتی و پیشرفته برای افزایش سرعت محاسبات ریاضی در چهار عمل اصلی به‌علاوه توان و جذر است که سبب افزایش تمرکز و خلاقیت ذهن، بهبود سطح هوشیاری و فعالیت مغز و از همه مهم‌تر بالا رفتن اعتمادبه‌نفس می‌شود. در سال‌های اخیر تعداد رو به رشدی از مؤسسات آموزشی و مدارس ممتاز در جهان به آموزش این رشته مهارتی پرداخته‌اند.

محسن اسکندری گفت: امید است با حمایت تمامی مسئولین و رسانه های استان و شهرستان از موفقیت های نخبگان علم و دانش به ویژه پرنیا کرمی باعث انگیزه بیشتر سایر دانش آموزان برای افتخارآفرینی های آینده کشورمان گردد. لازم می دانم از تمامی مسئولین دلسوز آموزش و پرورش استان ، نواحی چهارگانه شیراز به ویژه جناب گودرزی مدیریت ناحیه یک ، خانم غیثی معاونت متوسطه ناحیه یک ، مدیران پژوهشسرای جابربن حیان ، مدیریت و کادر اجرایی مدرسه جاویدان یک و همچنین کادر آموزشی دلسوز ریاضیات آسان شیراز خانم ها سجادی و قاسمی تشکر نموده و امیدواریم که با حمایت های تمامی عزیزان شاهد موفقیت های بزرگتری برای کشور و شیراز باشیم.

وی افزود: بعد از بازگشت غرورآفرین دانش‌آموزان نخبه ایرانی از سفر هند طی مراسمی در گروه کارخانجات هلدینگ زر پس از بازدید از خطوط تولید مراتب تقدیر و تشکر خود را به مسئولین مجموعه زر بابت حمایت‌های ایشان جهت اعزام به مسابقات جهانی به عمل آوردند.

برچسب ها

دیدگاه