3

استفاده از فاضلاب برای آبیاری مزارع در شیراز

  • ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱
استفاده از فاضلاب برای آبیاری مزارع در شیراز

آبیاری برخی مزارع استان فارس با پساب فاضلاب از جمله مواردی بود که منجر به واکنش و دادن اخطار از سوی استاندار فارس به مدیران مربوطه در سومین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت و خانواده این استان شد.

به گزارش ایرنا، عنایت الله رحیمی شنبه در سومین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی ،سلامت و خانواده استان فارس،افزود: در بعضی نقاط استان فارس از آب فاضلاب برای آبیاری محصولات کشاورزی و سبزیجات استفاده می شود که باید سازمان جهاد کشاورزی، حفاظت محیط زیست، تعزیرات و سایر دستگاه های مربوطه با برنامه‌ریزی به این موضوع ورود پیدا و سریعا تدبیرهای لازم را اتخاذ کنند.

وی ادامه داد: در بعضی مناطق استان فارس نظیر اطراف شهر جدید صدرا و جنوب شرقی شیراز از آب فاضلاب برای آبیاری مزارع استفاده می‌شود و ضروری است که برنامه‌ریزی کاملی برای جلوگیری از این وضعیت صورت گیرد.

دستگاه ها توپ را به زمین یکدیگر انداختند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در این جلسه گفت: لازم است اداره کل حفاظت از محیط زیست به موضوع استفاده از پساب فاضلاب در اراضی کشاورزی ورود جدی پیدا کند.

محمدمهدی قاسمی،افزود: کارشناسان جهاد کشاورزی فارس هر جا که مشاهده کردند از پساب فاضلاب برای آبیاری استفاده شده متخلفین را به سیستم قضایی معرفی کرده‌اند.

حمید ظهرابی،مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس در این باره گفت: موضوع استفاده فاضلاب و پساب برای آبیاری مسئله ای است که برخورد با آن در قالب طرحی به تصویب هیات دولت رسیده که بنابر آن دستگاه هایی متولی شناخته شده اند که باید به وظایف خود عمل کنند و محیط زیست نیز وظیفه نظارت خود را انجام خواهد داد.

برچسب ها

دیدگاه