4

ممنوعیت رفت و آمد در خیابان رودکی شیراز لغو شد

  • ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
ممنوعیت رفت و آمد در خیابان رودکی شیراز لغو شد

محمدرضا امیری، فرماندار شیراز گفت: محدودیت‌های ترافیکی که از زمان بروز آتش‌سوزی هتل آسمان در معابر اطراف این ساختمان و خیابان رودکی اعمال شده بود برداشته شده است.

محمدرضا امیری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز دوم آتش‌سوزی تصمیم بر این شد که محدودیت‌هایی که از روز اول در این محل برقرار شده تا اعلام نتیجه نهایی کمیته فنی که برای بررسی همین موضوع و وضعیت سازه هتل آسمان تشکیل شده ادامه داشته باشد.

فرماندار شیراز اظهار داشت: کمیته فنی نیز با هماهنگی دادستان و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس و برای بررسی وضعیت سازه و ایستایی هتل آسمان پس از آتش سوزی تشکیل شده است.

امیری بیان کرد: بنابر نتیجه کمیته فنی که بعد از ظهر امروز پنجشنبه به فرمانداری شیراز ابلاغ شده تصمیم بر این شد که خیابان رودکی شیراز بازگشایی ‌شود اما ورود به ساختمان هتل آسمان همچنان با محدودیت روبه رو است.

جزئیات نتیجه کمیته فنی بنا به صلاحدید معاونت عمرانی استانداری فارس که وظیفه تشکیل این کمیته را داشته اطلاع رسانی خواهد شد.

هتل ۱۸طبقه آسمان ساعت ۱۱ صبح روز ۱۲ مردادماه براثر آتش گرفتن ۲هزار تشک که در طبقه منفی ۲ انبار شده بود، دچار آتش سوزی شد.

خاموش کردن‌ آتش بیش از ۱۴ ساعت زمان برد، به دلیل آسیب بسیار به سازه‌های این هتل و حرارت بیش از ۶۰۰ درجه سانتیگرادی این آتش‌سوزی، مسئولان به‌منظور امن‌سازی محیط و جلوگیری از ریزش احتمالی ساختمان خیابان رودکی را مسدود و برای حفظ امنیت ساکنان و کسبه این منطقه، این بخش شهر را تعطیل و تخلیه کرده‌ بودند.