تاریخ : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 26 رمضان 1442 Friday, 7 May , 2021
5

اجرای طرح آموزش سرباز مربی در استان فارس

  • ۱۴ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۲۰
اجرای طرح آموزش سرباز مربی در استان فارس

مسئول آموزش اداره کل ورزش و جوانان استان فارس گفت: طرح آموزش سربازان برای دریافت گواهینامه مربیگری درجه سه ورزشی در رشته‌های مختلف امسال در فارس از ابتدای تیرماه اجرایی شده است.

حمیده سرکوبی شیرازی در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا خاطرنشان کرد: طرح آموزشی مربیگری به سربازان وظیفه طی تفاهمنامه‌ای که بین وزارت ورزش و جوانان و ستاد کل نیروهای مسلح مبادله شده، با هدف اثربخشی دوران خدمت سربازی و ارتقاء توانمندی قشر جوان از ابتدای تیر امسال اجرایی شده است.

وی این طرح را از مهمترین برنامه‌های آموزشی اداره کل ورزش و جوانان فارس در سال ۹۸ اعلام و اضافه کرد: در قالب این طرح بالغ بر ۲ هزار و ۱۴۲ نفر از سربازان مشغول به خدمت در سراسر استان فارس تحت آموزش‌های تئوری و عملی قرار خواهند گرفت.

سرکوبی شیرازی با بیان اینکه در این دوره آموزشی، ۱۵ رشته ورزشی پیش بینی شده است، گفت: این طرح شامل سربازان تمام یگان‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی اعم از، سپاه، ناجا و آجا می‌شود.

وی با یادآوری اینکه این طرح آموزشی شامل دو بخش تئوری و عملی است، گفت: برای هر کدام از بخش‌ها ۶۰ ساعت آموزش براساس دستورالعمل مربیگری درجه سه پیش بینی شده است.

سرکوبی شیراز با اشاره به اینکه طرح یادشده تا پایان سال ادامه دارد، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های آموزشی مد نظر اداره کل ورزش و جوانان، با توجه به نیازسنجی آموزشی و براساس استانداردهای مشخص پیش بینی و اجرا می‌شود.

مسئول آموزش اداره کل ورزش و جوانان استان فارس گفت: در برخی رشته‌ها نیازمند برگزاری دوره‌های مختلف مربیگری و در برخی نیز نیازمند دانش‌افزایی مربیان هستیم.

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.