تاریخ : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021
6

«برنامه ۹۰ قربانی مدیر جدید و بی تجربه شبکه ۳ می‌شود»

  • ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
«برنامه ۹۰ قربانی مدیر جدید و بی تجربه شبکه ۳ می‌شود»

روزنامه ایران در تحلیلی نوشت که آینده شبکه ۳ و برنامه ورزشی ۹۰ با انتصاب علی فروغی به عنوان مدیر جدید شبکه ۳ سیما در ابهام قرار دارد. به نوشته این روزنامه با حضور آقای فروغی در راس شبکه ۳، برنامه ۹۰ در آینده «با مشکلاتی مواجه خواهد شد.»

علی فروغی چند روز قبل از سوی رئیس سازمان صدا و سیما به عنوان مدیر شبکه ۳ منصوب شد. پیش از این علی اصغرپورمحمدی از سال ۱۳۸۲ تا چند روز قبل به مدت حدود ۱۵ سال مدیر شبکه ۳ بود.

به گزارش روزنامه ایران، علی فروغی که کمتر از ۳۰ سال سن دارد، سال ۸۶ وارد رشته حقوق دانشگاه امام صادق تهران و در نهایت از این دانشگاه با مدرک کارشناسی ارشد حقوق فارغ‌التحصیل شد.

بر پایه این گزارش، «آقای فروغی در بهترین حالت می‌توانسته سال ۱۳۹۲ در مقطع کارشناسی ارشد حقوق از دانشگاه امام صادق فارغ‌التحصیل شده باشد. به فرض این که بلافاصله به خدمت سربازی هم رفته و آن را تمام کرده باشد، او از سال ۹۴ یعنی همین سه سال پیش می‌توانسته وارد خدمت در نهادهای عمومی و دولتی شود. بعد از این سه سال حالا فروغی یکی از مدیران بلندپایه سازمان صداوسیماست و در واقع کرسی پربیننده‌‌ترین شبکه این رسانه را در اختیار دارد. حالا منتقدان می‌پرسند او چگونه پله‌های ترقی را در این سه سال کوتاه با این سرعت طی کرده است؟»

روزنامه ایران در ادامه نوشته: «بحث انتصاب‌های فامیلی و خانوادگی علی فروغی به میان کشیده شده است؛ او فرزند باجناق غلامعلی حداد عادل است. به عبارتی حداد عادل به عنوان یکی از چهره‌های شاخص جریان اصولگرا شوهر خاله فروغی محسوب می‌شود. به موازات این وابستگی‌های فامیلی، گرایش سیاسی فروغی هم که او را در زمره طیف مخالفان سرسخت دولت و اصلاح‌طلبان قرار می‌دهد، برای بسیاری جای تأمل دارد و سؤال برانگیز است.»

علی فروغی پیش از این که جای علی اصغر پورمحمدی را در مدیریت شبکه سه بگیرد، رئیس مرکز بسیج صداوسیما و مدیر مرکز تخصصی معاونت فرهنگی – اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین بود.

 

برچسب ها

دیدگاه

  1. وای خدای من

  2. چه ربطی به برنامه نود داره ؟
    برنامه نود مبتذل که نیست که قابل پخش نباشد !
    شاید پخش برنامه های مذهبی شبکه سه بیشتر بشه !
    و از طیف جوانان دور بشه !