تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021
6

فعالیت ۷۸ پایگاه هلال احمر فارس در تعطیلات نوروز

  • ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
فعالیت ۷۸ پایگاه هلال احمر فارس در تعطیلات نوروز

فیض اله جعفری، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس از فعالیت ۷۸ پایگاه این جمعیت در طرح امداد و نجات نوروزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس، فیض اله جعفری با بیان اینکه طرح امداد و نجات نوروزی هلال احمر فارس از ۲۴ اسفند ماه جاری آغاز خواهد شد و تا ۱۵ فروردین ماه سال ۹۷ ادامه می یابد، گفت: امسال با برنامه ریزی های صورت گرفته در حوزه معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان فارس، ۲۵ پایگاه ثابت، ۱۲ پایگاه موقت، ۱ پایگاه توانا (تیم بانوان امدادگر) در محورهای مواصلاتی استان و ۱ پایگاه امداد هوایی به مدت ده روز به همراه ۱۱ پایگاه امداد و نجات کوهستان، ۲۵ کشیک خدمات امدادی ۲۴ ساعته ، یک پایگاه آنست (امور نگهداری و آموزش سگ های تجسس) و یک مرکز آماده عملیات تیم وانکش سریع مستقر در کنار بالگرد به هموطنان در ایام نوروز ارائه خواهند نمود.

آقای جعفری با بیان اینکه امسال بانوان امدادگر جمعیت هلال احمر شیراز در قالب یک تیم توانا در کیلومتر ۲۰ محور شیراز – مرودشت مستقر شده و به ارائه خدمات امدادی خواهند پرداخت، تصریح کرد: ۲۵۶ نفر روز عوامل امدادی شرکت کننده در این طرح می باشند که از این تعداد ۱۸۷ امدادگر و نجاتگر، ۴۹ تن نجاتگر کادر، ۴ نفر روز در اتاق کنترل هماهنگی عملیات، ۵ نفر روز در پایگاه هوایی، ۲ نفر روز در انبار، ۲ نفر روز در حوزه آنست و ۵ نفر روز تیم واکنش سریع و ۲ نفر روز ارزیاب از این جمعیت می باشند.

او با اشاره به اجرای بازآموزی ویژه طرح امداد و نجات نوروزی ۹۷ و با هدف توانمندسازی نجاتگران شرکت کننده در پایگاه های امدادی در سطح ۲۶ شهرستان استان، یادآور شد: امدادگران با به کارگیری ۱۰۰ دستگاه خودرو عملیاتی شامل آمبولانس، وانت و خودرو نجات به صورت ۲۴ ساعته، در طول طرح امداد و نجات نوروزی ۹۷ به مسافران ارائه خدمت خواهند داشت.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس از استقرار یک فروند بالگرد لجستیکی برای پشتیبانی عملیات های امدادی در سطح استان در طول طرح امداد و نجات نوروزی خبر داد و اضافه کرد: ۲۶ کشیک دائم در سطح شعب شهرستانی و یک مرکز EOC در حوزه معاونت امداد و نجات جمعیت استان در جریان این طرح فعالیت شبانه روزی دارند.

آقای جعفری همچنین اظهار کرد: از ابتدا تا انتهای طرح نوروزی ۹۷، تیم های ارزیاب جمعیت استان نسبت به بررسی کیفیت خدمات امدادی در پایگاه ها و پست های نوروزی اقدام خواهند کرد.

فعالیت ۲۹ پست ایمنی و سلامت نوروزی در استان فارس

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: جوانان داوطلب این جمعیت هر ساله در ایام نوروز، روزهای پرکار و پر شوری را برای خدمت رسانی به زائران سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی سپری می کنند.

آقای جعفری تصریح کرد: امسال در ایام نوروز به صورت روزانه ۹۸ عضو داوطلب جوان در کنار ۲۶ تن از کارکنان با برپایی ۲۹ پست ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، از ۲۸ اسفند ماه در نقاط مختلف استان فارس، با شعار «بی گدار به جاده نزنیم؛ ظریف برانیم» به مسافران برای انجام سفری ایمن و آرام در جاده ها کمک می کنند و فعالیت خود را تا ۱۴ فروردین ماه سال آینده ادامه می دهند.

او با بیان اینکه ۲ پست از مجموع پست های نوروزی جوانان به صورت ۱۲ ساعته و ۲۷ پست به صورت ۲۴ ساعته به مسافران نوروزی خدمات ارائه خواهند کرد، اظهار داشت: در شهرستان های مرودشت، خرمبید، گراش، جهرم، فسا، شیراز، آباده، لارستان، سپیدان، کازرون و ارسنجان شاهد فعالیت ۱۱ پست سیار خواهیم بود.

آقای جعفری همچنین از برپایی ۲۸ خیمه نماز و ۲۹ فضای دوستدار کودک در محل استقرار پست های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی ۹۷ خبر داد و افزود: ۳ ایستگاه سلامت ثابت و سیار در شهرستان های مرودشت، شیراز و آباده ایجاد خواهد شد و در صورت ضرورت و بنا به درخواست مراجعین و مسافرین، خدمات سلامت ارائه خواهند نمود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس با تاکید بر اهمیت رفتار و برخورد شایسته دست اندرکاران جوان پست های ایمنی و سلامت، با مسافران نوروزی در طول طرح یاد آور شد: جوانان داوطلب طرح نوروزی، سفیران و نمایندگان جمعیت هلال احمر هستند و باید با تعامل مناسب با مسافران، شخصیت منحصربه فرد خود و جایگاه و قابلیت های فرهنگی استان و شهرستان را در معرض نمایش بگذارند.

به گفته جعفری، برنامه های ابتکاری دیگری نیز در حاشیه وظایف اصلی پست های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، برای مراجعین در نظر گرفته شده است که اهم آنها بدین شرح است: برپایی نمایشگاه میراث فرهنگی و صنایع دستی، ارائه خدمات شارژ موبایل، توزیع آبجوش و چای، انجام مشاوره های مذهبی و روانشناسی و ارائه مشاوره در زمینه بیماری های رفتاری و بیماری های شایع در مسافرت ها، برپایی ایستگاه نقاشی ویژه کودکان، تدارک سفره هفت سین و پیش بینی محل اسکان برای مسافران، اجرای مسابقه پیامکی بهاره، راه اندازی سامانه پیامکی به منظور پاسخگویی به نیازهای مسافران، طبخ آش نذری و توزیع بین مسافران، برگزاری مسابقه ورزشی دارت، اجرای مسابقات فرهنگی، آموزش های امداد و کمک های اولیه، تست فشارخون، آموزش طبخ غذاهای سنتی، اقامه نماز جماعت و اهدای سوغاتی های محلی به مسافران.

در آخرین کنفرانس مطبوعاتی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس که امروز برگزار شد، از خبرنگاران و اصحاب رسانه نیز تقدیر شد.

برچسب ها