تاریخ : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021
4

«احیای بافت تاریخی شیراز از سال ۱۳۹۷ آغاز می‌شود»

  • ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
«احیای بافت تاریخی شیراز از سال ۱۳۹۷ آغاز می‌شود»

شهردار شیراز از «برنامه جدی برای احیای بافت تاریخی شیراز» از سال آینده خبر داد.

حیدر اسکندرپور امروز با حضور در یکی از محلات بافت قدیم شیراز گفت: تلاش مجموعه جدید شهرداری این است که به بافت تاریخی توجه بیشتری شود و هر چند در گذشته نیز اقداماتی انجام شده اما نگاه به آینده است و برای آینده برنامه‌ریزی می‌شود.

بخش‌هایی از بافت تاریخی شیراز در سال‌های گذشته تخریب شده و به طور کامل از بین رفته و بخش‌های باقیمانده نیز از وضعیت خوبی برخوردار نیست. تنها برخی از بناهای شاخص تاریخی و شماری از خانه‌های تاریخی از وضعیت بهتری برخوردار هستند.

به گفته آقای اسکندرپور «تلاش بر این است که هویت شیراز در بافت تاریخی احیا شود چراکه هویت شیراز ویلاهای اطراف شیراز نیست بلکه بافت قدیم و تاریخی آن است.»

شهردار شیراز افزود: احیای بافت تاریخی می‌تواند مردم را گرد هم جمع‌ و گردشگری را نیز تقویت کند و علاوه بر آن مشکلات خاص این مناطق نیز با کمک هیئت‌های مذهبی و کسانی که دل در گرو این مردم دارند، برطرف شود.

حیدر اسکندرپور گفت: باید به گونه‌ای عمل کرد که زندگی در بافت های تاریخی تسهیل شود و تلاش شهرداری بر این است که ظرف ۲ سال آینده این اتفاق بیفتد و نباید اجازه داد که مردم این مناطق به دلیل شرایط بد زندگی مهاجرت کنند.

 

برچسب ها

دیدگاه

  1. سلام.واقعا جالبه.ای کاش بصورت یک برنامه برای همه شهرها میشد

  2. کارخیلی ارزنده ای میکنید