تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021
3

وزیر اطلاعات: حمله به مقر داعش در سوریه با دستور رئیس‌جمهور انجام شد

  • ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
وزیر اطلاعات: حمله به مقر داعش در سوریه با دستور رئیس‌جمهور انجام شد

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در خصوص حمله موشکی چند شب قبل ایران به مقرر تروریست‌ها در دیرالزور سوریه گفت: همانگونه که ریاست جمهوری اسلامی ایران تصریح فرمودند این تصمیم در شورای عالی امنیت ملی اتخاذ شده و ریاست جمهوری اسلامی نیز در جایگاه رییس شورای عالی امنیت به نیروهای مسلح دستور یورش کوبنده را به مقر داعش صادر کرد.

علوی امروز چهارشنبه ۳۱ خرداد در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا افزود که این تصمیم موررد تایید مقامات عالی نظام نیز قرار گرفت.

بر اساس قانون اساسی، مصوبات شورای عالی امنیت ملی پس از تایید رهبری اجرا می‌شود.

حسن روحانی رئیس‌جمهور نیز شب گذشته در جمع روحانیون در خصوص پرتاب موشک از ایران به دیرالزور سوریه گفت که «اقدامی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای آماده کردن موشک و پرتاب ‏آن به نقاطی که سران داعش در دیرالزور بودند، انجام داد تصمیم فرد یا یک رکن نظامی نیست، بلکه ‏اینگونه تصمیمات در شورای عالی امنیت ملی اتخاذ می‌شود.»

وزیر اطلاعات گفت: نقاط تجمع سرکردگان داعش توسط وزارت اطلاعات در اختیار یگان موشکی سپاه قرار گرفت و موشک‌های سپاه آنها را نشانه گرفتند.

او افزود: حسب اطلاعات متقن ما موشک‌ها با دقت به هدف اصابت کرده و تعداد زیادی از عناصر جنایتکار داعش، چند تن از سرکردگان و فرماندهان آنها از جمله ابوعاصم لبیبی به هلاکت رسیدند.

یکشنبه شب ۲۸ خرداد (۱۸ ژوئن) در عملیاتی که “شب قدر” (لیله القدر) نام گرفته٬ شش موشک از استان‌های غربی کردستان و کرمانشاه به سوی دیرالزور در سوریه شلیک شد.

به گفته مقامات این شلیک موشک پاسخی به حملات تروریستی ۱۷ خرداد در تهران بوده است. حملات ترورستی به مجلس و حرم امام خمینی (ره) به شهادت ۱۸ تن و زخمی‌شدن بیش از ۴۰ شهروند ایرانی منجر شد. داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.

برچسب ها