تاریخ : چهارشنبه, ۶ مرداد , ۱۴۰۰ 19 ذو الحجة 1442 Wednesday, 28 July , 2021
4

نماینده ولی فقیه در سپاه: سند 2030 بسیار خطرناک است

  • ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۳
نماینده ولی فقیه در سپاه: سند 2030 بسیار خطرناک است

حجت الاسلام علی سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، روزدوشنبه ۱۵ خرداد سند ۲۰۳۰ را «بسیار خطرناک» توصیف کرد و خواستار واکنش «خواص» نسبت به آن شد.

سند ۲۰۳۰ که در مبارزه‌های انتخابات ریاست جمهوری اخیر، به حربه‌ تبلیغاتی اصولگرایان برای حمله به حسن روحانی تبدیل شد، برنامه صندوق کودکان سازمان ملل برای توسعه پایدار است. ریشه‌کنی بیماری‌های واگیردار، آموزش فراگیر، برابری جنسیتی در برخورداری از فرصت های شغلی و آموزشی، رفع تبعیض و تلاش برای مواجهه با تغییرات اقلیمی از جمله محورهای این سند است.

با این حال، بخشی از اصولگرایان با حمله شدید به حسن روحانی و دولتش مدعی شده‌اند که این سند، آموزش همجنسگرایی در مدارس را ترویج می‌کند. این درحالی است که در متن سند به آگاهی‌بخشی به نوجوانان و به‌ویژه دختران در مورد جلوگیری از بیماری‌های مقاربتی مانند ایدز و پیشگیری از بارداری زود‌رس دختران و خطرات آن اشاره شده است.

پیش‌نویس این سند در سال ۲۰۱۵ در اینچئون کره جنوبی ارائه شد و ایران آن را به‌صورت مشروط (تحفظ) پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ سعیدی گفت: «امت مثل نهم دی پای انقلاب ایستاده اما بعضی جاها حضور ملت پنهان است، این سند ۲۰۳۰ بسیار خطرناک‌تر است، چرا خواص ساکت‌اند و چرا رهبری تنها بماند؟ باید پرسید آیا در خواص ریزش شکل گرفته است؟ ما چقدر افراد سیاسی داریم که اول انقلاب چیزهایی می‌گفتند و الان چیز دیگری می‌گویند، اینها ریزش است.»

اشاره وی به سخنان آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب در روز ۱۷ اردیبهشت امسال بود. آیت الله خامنه ای گفتند: «این سند و امثال آن، مواردی نیستند که جمهوری اسلامی ایران تسلیم آنها شود، و امضای این سند و اجرای بی سر و صدای آن قطعاً مجاز نیست و به دستگاه‌های مسئول نیز اعلام شده است.»

رهبر انقلاب افزودند: «اگر چنانچه با اصل کار نمی‌توانید مخالفت کنید، صراحتاً اعلام کنید که جمهوری اسلامی ایران در زمینه آموزش و پرورش، دارای اسناد بالادستی است و احتیاجی به این سند ندارد.»

در طول مبارزه‌های انتخاباتی، حسن روحانی روقبای خود رابه جعل و تحریف این سند برای اهداف انتخابانی از سوی اصولگرایان متهم کرد. او گفت که در خصوص این سند، به رهبری گزارش دروغ داده شده است.

روحانی پس از انتخابات نیز گفت: کسانی را که به معلمان کشور به خاطر سند ۲۰۳۰ تهمت زده‌اند نخواهد بخشید.

برچسب ها