تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021
4

خاتمی: رای به روحانی را تکرار کنید

  • ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۵
خاتمی: رای به روحانی را تکرار کنید

حجت‌الاسلام  سیدمحمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران، با پیغامی ویدئویی که در شبکه تلگرام منتشر شده، بر حمایت خود از حسن روحانی در انتخابات تاکید کرده و از مردم ایران خواسته است که دوباره به آقای روحانی رای بدهند.

به گزارش رسانه‌ها، آقای خاتمی گفته است: “این بار این شمایید که باید تکرار کنید، تکرار رای به روحانی عزیز برای تقویت امید به آینده ای بهتر.”

در پیام ویدیویی آقای خاتمی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در سال ۱۳۹۴، عبارت “تکرار می‌کنم” در سخنان او توجه زیادی را جلب کرده بود.

آقای خاتمی در پیام امروز خود گفته است که مشارکت بالا در انتخابات به “افزایش اقتدار ملی، دفع توطئه‌ها و رفع مشکلات” منجر می‌شود.

سیدمحمد خاتمی ضمن ستایش دولت برای موفقیت در کنترل تورم، اظهار امیدواری کرده است که آقای روحانی در صورت انتخاب مجدد بتواند مشکل رکود در اقتصاد ایران را نیز برطرف کند.

او در عین حال نسبت به “شعارهای واهی و بی اساس” رقیبان آقای روحانی هشدار داده و گفته است که برخی از این شعارها غیرعملی هستند و آنها هم که قابل اجرا هستند مشکلات زیادی به بار خواهند آورد.

آقای خاتمی گفت: “با روحانی راهی را آغاز کرده‌ایم و به نیمه راه رسیده‌ایم.”

او پیش‌بینی کرده است که در صورت پیروزی دوباره حسن روحانی “دولت روحانی و کابینه آینده او منسجم تر و کارآمدتر و همسوتر با شعارهای او و خواست ملت تشکیل خواهد شد.”

سیدمحمد خاتمی در انتخابات ۱۳۹۲ نیز با درخواست از محمدرضا عارف برای انصراف از نامزدی، از حسن روحانی حمایت کرد.

پیغام ویدیویی حمایت آقای خاتمی از آقای روحانی، یک ساعت و نیم پس از انتشار در تلگرام، نزدیک به ۶۰۰ هزار بار دیده شده است.

دوازدهمین دور از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

برچسب ها