تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰ 27 ذو الحجة 1442 Thursday, 5 August , 2021
7

انتقاد شدید روحانی و رئیسی علیه یکدیگر

  • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۱
انتقاد شدید روحانی و رئیسی علیه یکدیگر

حسن روحانی و ابراهیم رئیسی، نامزدهای رقیب در انتخابات ریاست جمهوری ایران امروز در گردهم‌آیی‌های انتخاباتی خود به شدت از یکدیگر انتقاد کردند.

به گزارش رسانه ها، حسن روحانی، امروز سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت در ورزشگاه شیرودی تهران خطاب به رقبای اصولگرای خود گفت: “لطفا همان حرف‌هایی که در جلسات خصوصی زدید به مردم آشکارا بگویید، مگر هر روز فشار نیاوردید که اشتغال زنان باید متوقف شود. شما برگردید به بخش نامه های جنسیتی خودتان نگاه کنید، شما یک بار دیگر به احکامی که صادر کردید نگاه کنید.”

آقای روحانی دیروز هم با اظهارات مشابهی رقبای خود را شدیدا مورد انتقاد قرار داده بود.

ساعاتی قبل از سخنرانی آقای روحانی، ابراهیم رئیسی در واکنش به گفته‌های دیروز رئیس جمهور ایران درباره “کشیدن دیوار در پیاده‌رو” گفت: “عملکرد ندارند می‌گویند می‌خواهند دیوار بکشند. چرا اینقدر عصبانی و پریشان شدید؟”

آقای رئیسی در جمع هوادارانش در زاهدان و خطاب به رقیب گفت:”ما دیواری بین چپاولگران و حقوق مردم خواهیم کشید. چرا عصبانی هستید از حضور رقبای‌تان در صحنه؟ مگر مردم قرار است چه تصمیمی بگیریند؟ من احساس می‌کنم شما از دست مردم عصبانی هستید یا از دست کارگارنی که به شما اعتراض می‌کنند یا از دست فقرایی که نمی‌خواهند شما را تحمل کنند. ”

آقای روحانی دیروز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت در انتقاد از رقبایش به موضوعات حساسی مانند “اعدام و تفکیک جنسیتی” اشاره کرد؛ هر چند مستقیما نامی از محمد باقر قالیباف و ابراهیم رئیسی نبرد.

او بدون نام بردن از ابراهیم رئیسی گفت: “اردیبهشت ۹۶ هم یک بار دیگر مردم ایران اعلام می‌کنند آنهایی که در طول ۳۸ سال فقط اعدام و زندان بلد بودند، را قبول ندارند.”

به نظر می‌آید هدف آقای روحانی از اشاره پی‌درپی آقای روحانی به “احکام صادرشده” و “اعدام و زندان” انتقاد از ابراهیم رئیسی است که در سه دهه گذشته از مقام‌های ارشد قضایی ایران بوده و متهم است در مقاطع مختلف در اعدام‌های سیاسی در ایران دست داشته است.

ابراهیم رئیسی به این بخش از سخنان آقای روحانی واکنشی نشان نداده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری ایران روز ۲۹ اردیبهشت همراه با انتخابات شوراهای شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس برگزار می‌شود.

شش نامزد انتخابات جمعه پیش رو آخرین مناظره رو در رو میان خود را برگزار می‌کنند که با توجه به تند شدن مواضع سه نامزد اصلی یعنی حسن روحانی، ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف در روزهای اخیر، حساسیت آن بالا رفته است.

 

برچسب ها

دیدگاه

  1. روحانی مچکریم

  2. سلام هشت سال دروغ .پینیکیوی دولت را گردن ظریف انداختند که خود کرمانی ها اورا شرافتمند خطاب کردند.