10

نتایج یک نظرسنجی انتخاباتی: روحانی اول، رئیسی سوم

 • 04 اردیبهشت 1396 - 22:15
نتایج یک نظرسنجی انتخاباتی: روحانی اول، رئیسی سوم

وبسایت “الف” متعلق به احمد توکلی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه (۴ اردیبهشت / ۲۴ آوریل) در خبری نوشت، نظرسنجی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که همچنان روحانی پیشتاز است. این در حالی است که به نوشته این وبسایت، هنوز بخش زیادی از مردم تصمیم نگرفته‌اند که به چه کسی رای خواهند داد.

بنابر این گزارش، در این نظرسنجی‌ها قالیباف در رتبه دوم و رئیسی با فاصله حدود ۱۰ درصدی بعد از قالیباف قرار دارد. در برخی سایت‌های خبری دیگر گفته شده که این نظرسنجی را صداوسیما انجام داده است.

نتیجه نظرسنجی منتسب به صداوسیما با این پرسش که “اگر دو نفر در انتخابات بمانند به چه کسی رای می‌دهید” از این قرار است: «در دو قطبی روحانی – رئیسی، ۴۳.۳ درصد آرا برای روحانی و ۲۷ درصد برای رئیسی بوده است. در دوقطبی روحانی – قالیباف ۴۰.۹ درصد روحانی و ۳۴.۶ درصد به قالیباف رای دادند و در دوقطبی قالیباف-رئیسی ۳۶.۵ درصد به قالیباف و ۲۷ درصد به رئیسی تمایل داشتند.»

اصول‌گرایان برای ترغیب ابراهیم رئیسی به حضور در انتخابات تلاش زیادی به‌کار بردند و انتظار داشتند که او بتواند همه گرایش‌های اصولگرا را پشت سر خود متحد کند. اما این کوشش‌ها چندان موفقیت‌آمیز نبود و آنها اکنون با سه نامزد حضور یافته‌اند و به‌نظر می‌رسد هیچیک از آنها مایل نیستند به سود دیگری کنار روند.

غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران روز گذشته در گفت‌وگو با روزنامه “اعتماد” پیش‌بینی کرد که احتمال کناره‌گیری یکی از نامزدهای ائتلاف اصول‌گرای “جمنا” به نفع دیگری بعید است و نه قالیباف، نه رئیسی، حاضر نخواهند شد از انتخابات کناره‌گیری کنند.

رئیسی و قالیباف هرو کاندیداهای مورد حمایت ائتلاف جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی” (جمنا) هستند. مصطفی میرسلیم نامزد حزب موئتلفه اسلامی است.

بروز تنش میان هواداران قالیباف و رئیسی

در این میان وبسایت “فرارو” نوشته است که طرفداران نامزدهای اصولگرا دچار نوعی بلاتکلیفی هستند و نمی‌توانند هم‌زمان برای دو  نامزد اصلی اصول‌گرایان، یعنی قالیباف و رئیسی تبلیغ کنند.

به نوشته این سایت، این بلاتکلیفی صرفا در اظهار نظرهای آنها وجود ندارد. بلکه موجب شده است که حامیان این کاندیداها تا حدودی در شرایط رقابتی قرار بگیرند و انتقادهای جدی به نامزد متبوع طرف مقابل وارد کنند.

این مسئله را نخستین بار سایت متعلق به احمد توکلی رسانه‌ای کرد و نوشت: «متاسفانه مدتی است برخی بداخلاقی‌ها در میان هواداران دو نامزد جبهه انقلاب (رئیسی و قالیباف) آغاز شده است که باید از همین امروز نسبت به اصلاح آن اهتمام ویژه داشت.»

الف نوشته است: «باید این سطح از بلوغ در میان هواداران و طرفداران ایجاد شود که اثبات نامزد مورد علاقه‌شان با تحقیر و تضعیف دیگر نامزدهای اصولگرا میسر نیست. انتظاری که از ستاد انتخابات نامزدها می‌رود تذکر دادن به سرشبکه‌های تخریب و تضعیف نامزد رقیب است. چه ستاد آقای رئیسی و چه قالیباف.»

فرارو می‌نویسد با اینحال هیچ کدام از تذکرها نتیجه نداده و در نشست غیررسمی و خصوصی رئیسی با دانشجویان که سه‌شنبه هفته جاری (۳۱ فروردین) برگزار شد برخی از هواداران قالیباف با حضور در این مراسم تلاش کردند جلسه را ملتهب کنند و مداوم می‌پرسیدند که چرا رئیسی به نفع قالیباف کنار نمی‌رود.

“توافق” ابراهیم رئیسی و سعید جلیلی

در رخدادی دیگر در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری، رسانه‌های ایران در روزهای گذشته از دیدار  خصوصی ابراهیم رئیسی و سعید جلیلی خبر دادند.

سعید جلیلی یکی از داوطلبان انتخابات بود اما در بر خلاف انتظار ثبت‌نام نکرد. عدم ورود به انتخابات و سپس دیدار خصوصی او با رئیسی به این شایعه دامن زد که ممکن است میان آن دو توافقی برای آینده صورت گرفته باشد.

چند روز بعد جلیلی در  توییتر و اینستاگرام عکسی از دیدار خود با رئیسی را منتشر کرد. جلیلی این تصویر را با هشتگ “حمایت از اصلح”  منتشر کرده که که نشان از حمایت جلیلی از رئیسی دارد. به نوشته فرارو، برخی بر این باورند که رئیسی ممکن است معاون اولی را به جلیلی پیشنهاد داده باشد.

جلیلی پیش از دیدار با رئیسی با قالیباف نیز دیدار خصوصی داشته و احتمالا موضوع این دیدار نیز “پست معاون اولی” بوده است. انتخاب هشتگ “حمایت از اصلح” از سوی جلیلی برای تصویر خود با رئیسی نشان می‌دهد که او با کدام یک از آنها به توافق رسیده است.

سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ نیز یکی از ۵ نامزد اصول‌گرایان بود و توانست ۴ میلیون رای به‌دست بیاورد. احتمالا او اکنون این رای خود را پابرجا می‌داند و برآن اساس وارد معامله با دیگر نامزدهای اصولگرا برای حضور در ترکیب دولت احتمالی آنها شده است.

برچسب ها

دیدگاه

 1. رآی من دکترروحانی

 2. نمیگذاریم دولت روحانی دوباره بیاید.

 3. شما چه کاریت .میزان رای ملت است

 4. خدا لطف کنه رییسی موفق بشه

 5. رای من روحانی

  • روحانی برای کی شغل و اشتغال آورد همه ما تحصیل کرده ها بدبخت شدیم . بذار بابا قالیباف بشه لاقل سوادشو داره دانشگاه رفتس

 6. نفیسه
  خدایا تو کمک کن که دولت روحانی پا نگیرد که فقط به فکر جیب خودشان هستند

 7. دوباره روحانی عزیز

 8. انتخاب اصلح رئیسی

 9. خدایا خادم الزضا را خادم ملت بفرما حتما همه گرانیها و بیکاریها رفع خواهد شد

 10. روحانی تا ۱۴۰۰

 11. بخدااااااااااااااااا بهترین گزینه روحانیه

  • روحانی چه کار کرده که باید بهش رای بدیم بدترین رئیس جمهور ایران بود

  • اره خب عالیه اما نه واسه مردم واسه دختر بدبخت و بیچاره ی وزیر آموزش و پرورش آخه بدبخ بیکاره فوق لیسانس هم داره بتونه از اون ور مرز پوشاک بیاره خرجش دربیاد کل یه بارش هن دویست میلیونه مگه دویست میلیون پولیه…من که جیگرن کباب شدهآخه این همه بیکار دیده نشد دختر بیکار وزیر دیده شد….

 12. ما حامی نامزدی هستیم که حامی مردم مستضعف و عدالت باشد

 13. فقط قالیباف

 14. امیدوارم رئیسی رئیس جمهور اینده باشه.انشالله

 15. فقط روحانی

 16. فقط روحانی عزیر

 17. دکتر روحانی دولت اعتدال و منطق و تدبیر.

 18. روحانی رازیم ازت

 19. بهترین گزینه دکتر روحانی

 20. روحانی خیلی نباید یارانه بعضی هاروحذف میکرداگه قشر ضعیف جامعه رودرنظر میگرفت برنده اون بود

 21. انشا آ ا… خدا هرچی که خیر است نصیب این مملکت کند

 22. سید ابراهیم رئیسی

 23. رئیسی مدافع فقرا و محرومین

 24. انشاالله دکتر قالیباف رئیس جمهور مملکت عزیزمان خواهد شد.

 25. فقط سید ابراهیم رئیسی حامی مستضعفین.تهران فقط رأی خودشون رو میبینن!نمیدونن شهرستان روحانی خیلی اوضاعش خرابه

 26. دو سال پیش یادتون رفت چطور تهدید نظامی (هسته ای) شدیم چون روحانی مملکت رو ضعیف کرد.
  اگر رهبر نبود ایران با خاک یکسان شده بود.
  محض اطلاع دوستان برجام دو درباره از میان بردن موشک هامون است اگر از بین بره کشور با خاک یکسان میشه.

 27. من امیدوارم رئیسی بشه خادم مردم

 28. روحانی
  روحاااااانی
  روحاااااااااااااااااااااانی
  فقط روحانی
  تا ۱۴۰۰ با روحانی

  • همچین می گی روحانی فکر می کنی ازکی داری طرفداری میکنی
   عشق فقط رئیسی است ایشان رئیس جمهور اییرررراننننه

   • انسانی که بتونه ۲۰۰نفر اعدام کنه انسان نیست.
    ایشان ثواب سیاسی و اقتصادی نداره
    نمیتونه دو کلمه انگلیسی حرف بزنه
    و از قشر مستعضفااا میخواد رای جمع کنه با افزایش یارانه

  • ان شاالله بذ است و خیر مردم رقم بخورد ولی در این چهار سال آاقای روحانی و تیمش خیلی ضعیف عمل کردن سند ۲۰ ۳۰ نمونه ای از آن است و اینها دوست دارند مخفی کار کنند چرا از مردم کرسنت و سند ۲۰۳۰ را پنهان کردن اگر به انین دو سوال پاسخ بدید من هم می گم روحانی ولی الان می گم هر کسی غیر از کسی که پنهان از مردم درباره سرنوشت کودکان آنها تصمیم می گیرد غیر از این هر که باشد خیانت کمتر است

  • روحاااانی

 29. انتخاب اصلح
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  دکتر روحانی

 30. مت به وولت کار وکرامت آقای ریسی رای میدهیم۸

  • واقعا برای دوستانی که در مورد رییسی و قالیباف صحبت میکنند متاسفم
   شما تورم ۴۰% مثل اینکه یادتون نیست؟
   اختلاس های بزرگ تاریخ ایران یادتون نیست؟
   رشد اقتصادی منفی ۰.۵% مثل اینکه یادتون رفته؟
   سقوط هواپیما که اصلا نداشتیم؟
   نفت از ۳۰۰۰۰۰۰ بشکه رسید به ۷۰۰۰۰ بشکه که اصلا اهمیت نداره.
   واقعا وقتی نسل جوان ما می خوان به دارو دسته همون احمدی نژاد بی همه چیز رای بدن که ۴۰ تومن یارانه داد و بدبختمون کرد یا مسکن مهر رو ساخت که دهن مستظعفین رو ببنده که دیگه باید خواب خرید یه خونه خوب توی شهر رو ببینن و دارن توی ده کوره های دور و بر شهر ها زندگی میکنن و دلشون خوشه که خونه دارن، دیگه حرفی برای گفتن نمی مونه
   احتمالا اون دوستی که میگه ما اگه موشک داشته باشیم خوشبختیم از همین دارو دستس و اگه تحریم ها برداشته بشه و دزدی ها قطع بشه نونش آجر میشه
   نه برادر من الان دیگه دوران دوران موشک نیست
   دوران مذاکرس
   الان دیگه هر بچه ایی به قول آقای دکتر احمدی نژاد توی زیرزمین خونش داره اتم غنی میکنه
   مذاکره کار بزرگانه که آقای دکتر روحانی و تیمش انجام دادن
   متاسفم برای دوستانی که فکر میکنن ۴ ساله میشه گندی که ۸ سال توی این مملکت زدن رو درست کرد.
   متاسفم برای اونایی که با قالیباف هم فکر هستن و میگن ما در ایران تخصص داریم و با یاری خدا و امام حسین دیگه به هیچ کشوری احتیاج نداریم، دهکده جهانی هم که مزخرفه
   دوستان شما که همه تحصیل کرده هستین
   توی اینترنت تفاوت قیمت ها و حقوق ها و رشد اقتصادی و تولید نفت و تولید ناخالص ملی و اینا رو بخونید کاری نداره که

   به امید پیروزی آقای دکتر روحانی

 31. فقط رئیسی و قالیباف

 32. ادم از ی سوراخ ۲بار نیش نمیخوره

 33. اگه منصفانه قضاوت کنین تنها کاندیدی که تا الان منطقی و عاقلانه صحبت کرده آققای میرسلیم بوده.

 34. فقط روحانی

 35. نه قاضی نه سردار دولت قانونمدار فقط روحانی

 36. واقعا هیچ دلیلی هیچ دلیلی برای اینکه روحانی رییس جمهور بشه وجود نداره .نه اقتصادی نه فرهنگی نه سیاسی . فقط به مردم وعده ازادی میده .اگه بد میگم بگین بد میگی

 37. اصلااین نظرات رای را مشخص نمی کنند ممکن است شخصی روزانه ۱۰ نظر بگذاردو موضوع بعد در صد کمی در فضای مجازی فعال هستند کما اینکه فضای مجازی سالهای قبل هم تاین کننده نبوده پس نباید به فضای مجازی دل خوش کرد اما رای من ریئسی هست ولی اگر ایشان بنفع قلیباف کنار رود بهتر است چون قلیباف ۳۰ در صد رای احمدی نژاد به خاطر یارانه به او گرایش پیدا خواهند کرد در این صورت احتمال۵۳ در صد قالیباف پیروز خواهد شد ولی رئیسی از همه کاندید به خاظر اعتقاد به بسیجی کشور بهتر می تواند سامان دهد

 38. روحانی ازنوع اسحاقش

 39. میترسم رایهای روحانی رابه نام رییسی بخوانند بگند روحانی واقعی رییسی است

 40. هر کس که برنامه درستی داره و راه حل درست نه حرف بلکه عمل به اون باد رای بدیم چون اولویتمون پیشرفت کشور باشه نه جناج و حزب

 41. اگه تعداد کامنت های مخالف روحانی رو نگاه کنید میبینید که بیشتر از موافقانش هست.اگه تعداد کامنتهای طرفدار رئیسی رو نگاه کنید خواهید دید که اون نسبت به بقیه کاندیداهای مخالف دولت بیشترین طرفدارو داره.

 42. روحانی واقعا ایران را نابود کرده البته با طرفداراشون خواهشا بشینید با منطق انتخاب کنید چون اون دنیا جوابگو هستین التماس دعا

 43. فقط دکترقالیباف عزیز

 44. انشائ الله رییسی چهارسال هم برای روحانی زیاد بود

 45. زنده باد دولت کار و کرامت

 46. رییسی این کاره نیست بابا اگه ادم خوبی بود تو قوه قضاییه بود جلوی اختلاس ها رو میگرفت

  • خانوم و اقایی که قصد دارن به اقای روحانی رای بدن ببینن کار های خوب این اقا بیشتر یا کار های بد این اقا میگه دلار ۳۵۰۰ در صورتی که دروغ دلار ۵۷۰۰ و اگه ایشون رای بیارن ۷۰۰۰ هم میرسه و شمایی که میگی یارانه رو شجاعانه قطع کنین به فکر مردم فقیر هم باشید که نون شبشون با همون ۴۵۰۰۰ تومنیه که میدن بهشون تعداد سانترفیوژها در دولت اقای احمدی نژاد ۱۹ هزار تا بوده در ولت این اقا ۵۰۰۰ تا شده شمایی که از برجام دفاع میکنید ایا واقعا اون رو در زندگی خودتون حفظ میکنید؟

  • فرمایش ها و وعده های اقای رییسی قابل انجام شدن و اصلا اینجوری نیست که بین عابر زن و مرد دیوار میکشند یکم منطقی فکر کنید اخه میشه؟ ایشون منظورشون بین فساد و مردم پاک بوده که اقای روحانی در به در دارن مسخره میکنن یکم فکر کنید هر چی بدبختی بود تو این دولت سرمون اومد

 47. فقط رییسی

 48. عشق من احمدی نژاد حالا که نیست فقط روحانی نباشه هر کسی دیگه بیاد بیاد

 49. حالا که احمدی نژاد نیست قالیباف

 50. مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود. روحانی را ول کنید بچسبید به قالیباف

 51. وای ازآنروزی که اژدهای خفته بیدار یشود نزدیک به بیست ملیوت دوره قبل رای ندادند قطعن رای انها درکیسه اصول گرایان نیست روحانی بااختلاف فاحش برنده انتخابات خواهد شد تکرار میکنم اختلاف فاحش

 52. اصلا من میگم چهار سال بدون رییس جمهور باشیم ببینیم فرقیم میکنه

 53. رییسی و قالیباف مدنظر قشر مختلف مردم اسلامی و انقلابی انشاالله

 54. فقط روحانی

 55. فقط روحااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااانی و درود خدا بر سید عزیزمان خااااااااااااااااااااااااااااااااااتمی

 56. فقط دکتر حسن روحانی

 57. بله به رییسی و نه به روحانی :آزموده را دگر ازمودن خطاست .معمولا رییس جمهورا دوره ی اول اینقدر خوب کار می کنند که از دوره دوم که رییس جمهورند خاطرجمع اند نه اینکه از ترس رقیب دست به دروغ و متوهم کردن جامعه بکند تا ازاین وضیعت آشفته آبی براشون گرمشه . دلم برای ایران و بعد اصلاح طلاب ها می سوزه که نامزدی به غیر از روحانی و جهانگیری ندارند که از سر مجبوری و ترس از ورود اصولگرایان بر مسند قدرت به روحانی رای می دهند . ولی به این فکر نمی کند که افکار اقای روحانی به غرب شباهت بیشتری داره یا به یک انقلابی نه عصر حجری اقای روحانی .این افکار تا حدودی برای ایران مفید است که متاسفانه خیلی ها با همین مقدار کم دلشون خوشه و با اجرایی شدنشون مطمئن باشید وضیعت ما از عراق و سوریه بدتر می شود . حالا بگذارید علت اینکه اقای روحانی این دوره خیلی خوب کار نکرد رو بگم : چون سیاست مدار واقعی به تمام معنا هستند ایشون که متاسفانه در راه اشتباهی دارند استفاده می کنندسیاستشون رو .به این خاطر این دوره شغل هایی که قول داده بود ایجاد نکردند و کارخانجات بسته شد و کشور در رکود بود و از همه مهتر بزرگ جلو دادن نیاز کشور به خارج که مردم از این اوضاع بد خسته بشوند . تا چی بشود :تا مردم از انقلاب از رهبر خسته شوند ودلیل همه ی این بدبختی های خودشون رو خدا بدونند که چرا اصلا ما مسلمانیم چرا ما باید به سوریه و عراق کمک کنیم چرا ما با آمریکا دشمن باشیم و…… همه ی چیز هایی که الان دلیل بدبختی خودتو به اونخاطر می دونیی .

 58. به اون آقایی که در مورد ۲۰۳۰ اظهار نظر کرده
  میگم برو اون سند رو مطالعه کن بعد در مورد اون سند نظر بده
  من اونو خوندم و متاسف شدم که چقدر سطحی جبهه می گیریم

 59. ابراهیم بت شکن بت اقتصادی رو بشکن
  اصولگرایان به اصلاح طلب ها توجه نکنین چون اکثرا یه مشت بچه قرتی هستن

 60. قشر سیدها روز عاشورا نمیان به خیابون ها و کف و سوت بزنن بلکه به سر و سینه میزنن یدک کشیدن سیدی کافی نیست اعمالم باید سیدی باشه که سید عزیز تو رعایت نکرد پس نمیتوان سید روش گذاشت سید فقط سید علی و سید ابراهیم

 61. فقط رئیسی

 62. فقط رئیسی به خاطر نیکزادش

 63. فقط رئیسی

 64. سلام
  رای ما فقط مجری مناظره که دوبار نامردی کرد:
  ۱. دو دقیقه به قالیباف کم وقت داد.
  ۲. در قرعه کشی شماره یکی از نامزدها را دید و عوض کرد.

 65. سلام
  هیچکدام

  • واقعا آقای قالیباف مدیر لایقی هستند همان طور که تهران رو زیبا کرد با رییس جمهور شدنش ایران رو زیبا خواهد کرد فقطططططططططط قالیباف

 66. من نمیدونم مردم تهران زحمات آقای قالیباف رو نمیبینند که تهران رو واقعا زیبا کرد حال اگر رِِییس جمهور بشن کل ایران رو زیبا میکنه چون واقعا مدیریت شان عالیه

 67. رای ما قالیباف

 68. من نمیدونم روحانی چکار کرد توی این ۴ سال فقط همه چیز گران شد وزندگی مردم تنگ شد

 69. فقط سیدابراهیم ریسی به امید پیروزیش در انتخابات ریاست جمهوری

 70. روحانی چکار کرد!گندهای احمدی نژاد رو جمع کرد و وسط راه هستن.رای فقط روحانی

 71. تو همه نامزدها روحانی از همه اصلح و مدارک علمی و سابقه خوبی داره

 72. معلومه…جناب اقای روحانی…
  بقیه دهرن تلاش بیخود میکننن.فقط پته همو میریزن رو آب….

 73. واقعا متاسفم برای این همه ساده لوحی مردم ایران آخه این دولت مردم به هر نوعی بدبخت کرده تعجب میکنم انگار مردم چشم ندارند ببیند ابن همه بدبختی

  • بدبختی نه به یک شب میاد و نه به یک شب میره. یه نگاه منصفانه به کارنامه قهوه ای ۸ ساله احمدی نژاد و تلاش این دولت و همین مساله که ما نه تنها از سقوط اقتصادی نجات پیدا کردیم بلکه تورم تا حد خیلی زیادی کنترل شد، نشون دهنده قدرت اداره دولت روحانیه.
   هیچ کس بی عیب نیس ولی باید دید چی به صلاح همه انسان هاست.

   احمدی نژاد هر چقدر تونست کشورو به گند کشید. اثر بی اخلاقی هاش هنوزم دیده میشه. نباید گذاشت یه دوبت دیگه بیاد که باز هم ما رو در همون مسیر پیش ببره. عاقل باشیم!!

  • عزیز می خوای برات عینک بگیرم. .دوست پدرم زمان محمود پیوند کلیه کرد تو هیچ دارو خونه ای یه داو برای کلیش نبود. من که دیدم از نزدیک چه شد،لعنت بهم اگه غیر روحانی بدم.

 74. فقط و فقط اقای روحانی عزیز

 75. رای من فقط روحانی عزیز

 76. سند۲۰۳۰توی دولت روحانی همه چیزو خراب کرد واقعا أینده بچه هامون مهمه حیف واقعا تأسف بخاطر این کارشون

  • اون سند رو اول معاوناش امضا کردن بعدشم تمام دنیا اون سند رو امضا کرده بعدشم باید شورای انقلاب فرهنگی دخالت میکرد به پای روحانی چرا همه چیزو میزارین

 77. رای ما رئیسی

 78. فقط سید ابراهیم رئیسی…فقططططط…
  دولت ۴ درصدی نمی خواهیم.ب والله نمی خواهیم… روحانی فقط به فکر قشر پولدار جامعه است.بخدا قسم اگه به روحانی رای بدین گناه کردین به مردم فقیر و کم درآمد…تو این ۴ سال پولدارا پولدار تر شدن فقیرا فقیر تر ..چیکار میکنه این اقای روحانی؟؟؟؟خواهشا با منطق و عقل تصمیم بگیرین…قضاوت با شما…

 79. اینکه همچون به فکری خودشان هستند پس فقط به امیدمنتظرماندن برای آوردن صاحب اصلی مملکت دنیا حضرت مهدی …

 80. مردم فقط شخصی باید ریس جمهور شود که نخبه واقعی تلاشگر ومدیر باشد یعنی کم صحبت کند وزیاد کارکند وما باید به شخصی رای بدهیم که حداقل رزومه مدیریتی و اجرایی مثبت داشته باشد با تولید شعار کارجلو نمی رود بنده به عنوان یک تلاشگر واقعی و تولید کننده البته ورشکسته که دیگر امیدی ندارم ریس جمهور باید مدافع تمام قد افراد مولد که تولید اشتغال پایدار می کنند ومحرومیت وفساد رااز بین می برد باشد ولی اصلا اینطور نیست دولت حامی ان چهاردر صد می باشد وفقط در حال توجی کارها وعده توخالی می باشد فقط قالی باف

 81. فقط رییسی امام رضا پشت پناهت

 82. من از همه دوستان خواهش میکنم متانت را رعایت کنند و نکته مهم شرکت تمام مردم در انتخابات است که با این کار اول رای به نظام و بعد رهبر عزیز می باشد و هر کی با در نظر گرفتن معیار های خود به هر کدام از کاندیدا ها رای دهد خوب است حالا می خواهد روحانی باشد یا ریسی . البته رای من ریسی است و برای دیگر کاندیداها احترام می گذارم

 83. باسلام
  هموطنان، احمدی نژاد را کتابش بستند.
  به قالیباف رای دهید که روزنامه است.
  هرچه باشد بهتر از دفترچه یادداشتی چون روحانی است.
  خدا روشکر که رهبر داریم، وازش ترس داری.
  وگرنه سند ایران روبه نام آمریکایی ها میزدی.
  اونا میگن تابمب های اتمی مون روهم باید افزایش بدیم
  حالا رعیس جمهور ما ازداشتن شهر موشکیمون ناراحته،والا توفسای ما که به خونش تشنه اند چه برسه بخوان بهش رای هم بدن

 84. سلام انشالله به لطف پرورد گاررای من فقط جناب آقای رءیسی است البته به کوری چشم اونایی که نمی توانند ببینند

 85. من طی این چند سال اصلاح طلب بودم…اما واقعا تواین چهار سالخونه نشین شدم…پس دوستان اگر.ـ دیدگاه مینویسی…فقطِ رئیسی

 86. فقط روحانی

 87. درود بر قالیباف فریاد برائت از فاسدین را فقط ایشون سر میدهد

 88. سلامـ چراهمش روحانی رییسی قالیباف…اقای میرسلیم ک برنامه های خوبی دارن منطق بالایی هم برخوردارن..امیدوارم هرکی رای میاره مشکل بیکاری ماجووناروحل کنه

 89. سلام بنظرمنک اقای میرسلیم مناسبترازبقیس ومنطقی صحبت کردن..امیدوارم هرکی رای میاره ب قولش برای حل مشکل جووناپایبندباشه وفقط شعارندن.

 90. قالیباف ماهی ۱۰ میلیون حقوق میگیره اونوقت پرینت نشون میده تو حسابش ۳ میلیون تومن پول داره آخه چقدر شما ساده و زودباور هستید.
  رئیسی تو قوه قضاییه بوده اونوقت میخواد رئیس جمهور بشه تا با فساد مبارزه کنه. حتما میخواد زمانی که رئیس جمهور شد مفسدین رو محاکمه و روانه زندان کنه. آخه چقدر مردم ما ساده هستند.

 91. فقط روحانی

 92. کور شود چشم حسود فقط روحانی

 93. رای انقلابی ها فقط رییسی .

 94. به نظرم شما خوب تهرانو نگشتی عزیزم یا اصلا تهرانی نیستی ک این نظرو دادی.تهران تو دوره شهرداری اخمدی نژاد و قالیباف از این رو ب اون رو شد.فقط کافیه چشاتو باز کنی.به نظرم عوام گول لفاظیای روحانیو میخورنو چشاشونو رو حقیقت بستن

 95. رای ما فقططططططططططططططط رئیسی

 96. رئیسی شک نکن رئیسسسسسسسی??????

 97. فقط هاشمی طبا

 98. سلام به ملت شریف ایران
  ایران سرزمین ملت شریف و غیرتمند است
  چرا انسانهای شریف ، شرافتتان را زیر پا میگذارید نظر خود را بدون توهین به کسی اعلام فرمایید البته لطفا
  رای هر کس ارزشمند است
  خواهشمند است این جمله مولای مهربان و عالم خود را فراموش نکنیم
  آنچه برای خود می پسندی برای دیگران نیز بپسند
  هیچ کس دوست ندارد که به او توهین کنند پس به دیگران توهین نکنید
  آرزوی بنده سربلندی و عزت ایران است
  هر شخصی که رییس جمهور شد فقط و فقط به قانون عمل کند چون در قانون تمامی راه کارهای برای اشتغال ، مسکن ،مبارزه با فساد ، فرهنگ سازی …… وجود دارد فقط قوانین باید اجرا شوند

 99. به روحانی رای نمیدهم

  حداقل بخاطر قرار داد ۲۰۳۰ و مخالف آن با ساخت موشک

 100. فقط رییسی به امید خدا

 101. رییسی گفت با دیوار کشیدن در خیابان ها بین زنان و مردان آنها را از هم چرا خواهیم کرد
  ولی من فقط روحانی

 102. عشق فقط روحانی

 103. فقط رئیسی???????????????????????

 104. فقط روحانی بابا گند کاری های قبول که تو چهار سال نمی شه درست کرد

 105. روحانی رو عشقه

 106. قطعا روحانی رای میاره

 107. به عقب بر نمیگردیم

 108. فقط روحانی انشاءالله

 109. فقط هاشمی طبا
  خخخخخخخخخخخ ((:

 110. فقط روحانی عزیز

 111. فقط روحانی حامی با فرهنگ ها و با شعورها

 112. من ب فکر آینده بچه ها هستم آقایی روحانی چیکارکرده ن رایانه رو زیاد کرده آقایی.رأی من سید ابراهیم ریسی

 113. فقط فقط رئیســــــــــــــے
  ✌✌✌????

 114. تروخدا یکم عاقل باشین ما هیچ خیری از دولت روحانی ندیدیم.خرافاتو ول کنین فقط فقط فقط رییسی

 115. رییسی بابا مگه آزادی نیست تو مملکت که روحانی می خواد اینجو ری رای جمع کنه هیچ میگه آزادی اینجو ری سر جانان مثل مارو گرم کنه به جای اینکه به فکر اقتصاد باشه

 116. انشالا روحانی رایش بشکند سید مظلوم ما رییس جمهورما من ۱۲ سالمه این ولی می فهمم اصلح کیه