تاریخ : جمعه, ۲۴ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 3 شوال 1442 Friday, 14 May , 2021
3

رئیس سازمان انرژی اتمی «حادثه» نطنز را با عنوان «تروریسم هسته‌ای» محکوم کرد

  • ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۹:۱۹
رئیس سازمان انرژی اتمی «حادثه» نطنز را با عنوان «تروریسم هسته‌ای» محکوم کرد

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و جامعه بین‌الملل خواست با «تروریسم هسته‌ای» برخورد کنند. وی اقدام صورت گرفته در نطنز را نشان دهنده «شکست» مخالفان پیشرفت صنعتی ایران و مخالفان مذاکرات «موفق» هسته‌ای برای رفع تحریم‌ها توصیف کرد.

به گزارش یورو نیوز، آقای صالحی ضمن محکوم کردن این حرکت به تعبیر او «مذبوحانه» تصریح کرد که حق ایران برای اقدام علیه عاملان و آمران این اقدام محفوظ است. رئیس سازمان انرژی اتمی ایران همچنین تاکید کرد که جمهوری اسلامی با جدیت گسترش فناوری هسته‌ای و تلاش برای رفع «تحریم‌های ظالمانه» را ادامه خواهد داد.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران، روز یکشنبه ۲۲ فروردین(۱۱ آوریل) از وقوع «حادثه» در تاسیسات غنی‌سازی نطنز خبر داد و اعلام کرد که شبکه توزیع برق تاسیسات هسته‌ای شهید احمدی روشن دچار مشکل شده ولی این حادثه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال نداشته است.

بروز حادثه در تاسیسات اتمی نطنز به فاصله کمتر از ۲۴ ساعت پس از برگزاری مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای در ایران و اعلام راه‌اندازی مجدد «مرکز مونتاژ سانتریفیوژهای پیشرفته» رخ داد.

سازمان انرژی اتمی ایران هنوز علل رخداد این حادثه را اعلام نکرده ولی رئیس این سازمان آن را در چارچوب «تروریسم هسته‌ای» دسته‌بندی و محکوم کرده است.

تیر ماه سال پیش نیز ایران از وقوع «خرابکاری» در یکی از سوله‌های در دست احداث تأسیسات هسته‌ای نطنز خبر داده بود.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.