تاریخ : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰ 6 ذو القعدة 1442 Tuesday, 15 June , 2021
3

محسن رضایی نسبت به حملۀ نظامی آمریکا هشدار داد

  • ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۳
محسن رضایی نسبت به حملۀ نظامی آمریکا هشدار داد

محسن رضایی، فرماندۀ پیشین سپاه پاسداران و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به سخنان اخیر فرماندۀ نیروهای آمریکایی در خاورمیانه، ژنرال ژوزف وُتل، گفت که ایران، عراق و افغانستان نیست و هر گونه اقدام نظامی آمریکا علیه جمهوری اسلامی برای دولت واشنگتن پشیمانی در پی خواهد داشت.

به گزارش رادیو فرانسه، فرماندۀ پیشین سپاه پاسداران اظهارات اخیر ژنرال وُتل را دربارۀ ایران اتهامات بی اساس خواند و مدعی شد که کلیه اقدام های جمهوری اسلامی در خلیج فارس و منطقه در جهت حفظ امنیت و صلح صورت می گیرد. محسن رضایی سپس از رهبران آمریکا خواست که با درسگیری از تجربۀ جورج دبلیو بوش مرتکب خطای مکرر نشوند و نگذارند متحدان آنان در منطقه (اسرائیل، عربستان…) به تعبیر محسن رضایی “پوست خربزه” زیر پای دولت آمریکا بگذارند.

در ٢٩ مارس گذشته، ژنرال ژوزف وُتل، فرماندۀ نیروهای نظامی آمریکا در خاورمیانه، در برابر کمیسیون های تحقیق سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین و خطرناکترین تهدید ثبات و امنیت خاورمیانه یاد کرد و خواستار اقدام نظامی آمریکا علیه جمهوری اسلامی شد.

به تازگی ژنرال جیمز جونز، فرماندۀ پیشین ناتو و مشاور امنیت ملی دولت آمریکا کشورهای عرب خاورمیانه و خلیج فارس را به ایجاد ائتلافی نظامی، همانند ناتو، علیه تهدیدهای جمهوری اسلامی در منطقه فراخواند.

برچسب ها