1

شکایت ۱۴ خانواده ایرانی-آمریکایی از دولت ترامپ؛ انتظار۲ ساله برای صدور ویزا

  • ۰۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷
شکایت ۱۴ خانواده ایرانی-آمریکایی از دولت ترامپ؛ انتظار۲ ساله برای صدور ویزا

۱۴ خانواده ایرانی-آمریکایی در اعتراض به آنچه «دشواری‌های غیرقابل تحمل» ناشی از محدودیت‌های قانونی سفر به آمریکا عنوان کرده‌اند، از دولت ترامپ شکایت کردند.

به گزارش یورو نیوز، شکایت این خانواده‌ها روز دوشنبه گذشته و علیه «تاخیرهای اداری غیرمنطقی» تقدیم مراجع قانونی کالیفرنیای جنوبی شده است. در این شکایت‌نامه تصریح شده که سنگ‌اندازی‌های رخ داده بر مبنای فرمان مهاجرتی رئیس جمهوری آمریکا، موجب جدایی طولانی‌مدت اعضاء این خانواده‌ها شده است.

دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۷ میلادی با صدور فرمانی محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های گسترده‌ای را بر سفر اتباع هفت کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران، وضع کرد.

بر اساس این فرمان پس از بررسی مورد به مورد متقاضیان سفر و مهاجرت شهروندان این هفت کشور باید از ورود افرادی که حضور آنها مخل امنیت ملی آمریکا شناخته شود، ممانعت به عمل بیاید.

خانواده‌های شاکی که اعضاء آنها یا شهروند آمریکا هستند و یا دارای اجازه اقامت دائم این کشور هستند، اعلام کرده‌اند که روند بررسی پرونده همسران آنها برای سفر به آمریکا تاکنون به طور متوسط ۴۴۷ روز به طول انجامیده است.

بیشتر بخوانید:واکنش‌ها به تصمیم دیوان عالی آمریکا در تایید فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ

شمیم دارچینی، شهروند آمریکایی ساکن کالیفرنیا در جریان سفر خود به ایران، با یک دندانپزشک ایرانی ازدواج کرده است. درخواست صدور ویزا برای همسرش در سال ۲۰۱۵ به سفارت آمریکا ارائه شده ولی با وجود انجام مصاحبه همسرش در سال ۲۰۱۷، او همچنان در نوبت اخذ ویزا باقی مانده است.

خانم دارچینی به سی‌ان‌ان گفته که در این ۵۹۲ روز انتظار دچار بیماری‌های روحی و روانی شده و به دلیل اختلاف ساعت ۱۱.۵ ساعته با ایران از اختلال خواب شدید رنج می‌برد.

کورتیس موریسون، وکیل پرونده این چهارده خانواده که پیشتر موارد مشابهی را برای شهروندان یمنی پیگیری کرده بود، شرایط ایرانی‌ها را مشابه موکلان سابق خود عنوان کرده و گفته احساس به بن‌بست رسیدن، این خانواده‌ها را در آستانه فروپاشی قرار داده است.

برچسب ها

دیدگاه