3

ترامپ در پاسخ به روحانی: دیگر هرگز آمریکا را تهدید نکن

  • ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۸:۵۶
ترامپ در پاسخ به روحانی: دیگر هرگز آمریکا را تهدید نکن

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه با انتشار توییتی به سخنان حسن روحانی، همتای ایرانی خود واکنش نشان داد و خطاب به او گفت: «دیگر هرگز آمریکا را تهدید نکن، در غیر اینصورت پیامدهایی را خواهید دید که کمتر کسی در طول تاریخ دیده است.»

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از توییت خود نوشت: «ما دیگر آن کشوری نیستیم که سخنان ناخوشایندی که بوی مرگ و خشونت می‌دهد را تحمل کنیم. مراقب باش!»

آقای روحانی پیش از این گفته بود که «آمریکایی ها باید خوب بفهمند که صلح با ایران مادر صلح‌ها و جنگ با ایران مادر جنگ‌هاست.» وی همچنین هشدار داده بود که آمریکایی‌ها نباید «با دم شیر بازی ‌کنند.»

کلماتی که آقای ترامپ برای پاسخ به رئیس جمهوری ایران به کار برده تقریبا شبیه همان واژگانی است که پیش از این خطاب به کیم جونگ اونگ، رهبر کره شمالی به کار برده بود.

آقای ترامپ توییت خود را با حرف‌های بزرگ نوشت تا بر هشدار آمیز بودن پیامش تاکید کند.

پیش از توییت رئیس جمهوری آمریکا، مایک پمپئو، وزیر خارجه این کشور نیز در جمع ایرانیان کالیفرنیا سخنرانی کرد و حکومت ایران را به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت که «حکومت ایران ۴۰ سال دزدی» کرده است. او در بخش دیگیری از سخنان خود افزود: «آمریکا پشتیبان صدای فراموش‌شده مردم ایران است.»

برچسب ها

دیدگاه